• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena bazy MSSQL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
280 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2017 w SQL, bazy danych przez kocyk Nowicjusz (230 p.)

Cześć, prośba o ocenę bazy danych, czy trzeba coś może zmienić, czy waszym zdaniem jest ok. 

 

Opis bazy.

Baza ma posłużyć jako przykładowy dziennik roku szkolnego 2016/2017. Znajda się tam oceny 3 klas gimnazjum z każdego z roku (3x 1 klasa, 3x2 klasa i 3x3 klasa) w każdej klasie będzie 30 uczniów, przedmiotów będzie 15 i z każdego przedmiotu będzie wystawione 12 ocen. Dodatkowo dojdą nauczyciel od danych przedmiotów. Na podstawie tych danych będą porobione raporty wszelakie, ilość piątek w klasie 2b, jaki nauczyciel miał najwyższą a jaki najniższą średnia ze swojego przedmiotu ipt, itd, 

Chciałbym, żebyście wypowiedzieli się na temat tej bazy, co dodać, co odjąć jak może inaczej ją skonstruować. 

Dziękuej za wszystkie uwagi. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2017 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
Na moje oko brakuje uczeń - przedmiot - ocena lub uczeń - ocena - przedmiot, ale mogę się nie znać.
komentarz 17 grudnia 2017 przez kocyk Nowicjusz (230 p.)

Faktycznie. Teraz lekko zmieniłem i dodałem tabele łącząca. Poprawniej to wygląda?  

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 168 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2020 w C# przez b0arsecpl Początkujący (440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 79 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2023 w SQL, bazy danych przez kidsqldev Nowicjusz (120 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...