• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Trudność w kreatywnym myśleniu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
319 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Witam

Nie ukrywam, że u mnie jest tak, że z napisaniem programu nie mam problemu, ale z jego wymyśleniem już tak. Często zastanawiam się z moim bratem, jaki program napisać, co by robił.

Czy macie jakieś zwyczaje, które sprawiają, że jesteście bardziej kreatywni?

Pozdrawiam.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 grudnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Podpowiem Ci gdzie masz błąd. Wymyśl sobie problem, a następnie napisz do niego rozwiązanie nie odwrotnie.  Jaki problem, najlepiej taki którego aktualnie nie potrafisz rozwiązać (ale do ogarnięcia)  a technologia w której piszesz "zajmuje się takimi przypadkami".
0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2017 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
Ja palę zioło.
komentarz 14 grudnia 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Czułem, że wleci taka odpowiedź xD
komentarz 14 grudnia 2017 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
He he he :D
0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

Może nie od tej strony, ale czemu nie pominąć wymyślanie problemu i skorzystać z np. spoja - weź sobie jakiś trudny problem i spróbuj go rozkminić - to często wymaga dużo kreatywności, logicznego myślenia, analizowania na raz, jak skończą się zadanka na spoju wtedy będzie problem wink

0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jezeli chodzi o projekty to zupelnie nic. Najczesciej jest tak, ze ide sobie przez miasto, wracam pociagiem, mam posiedzenie w toalecie, jestem na lekcki czy gdzie kolwiek i nagle przychodzi idea, ktora notuje sobie w notatniku (papierowym!), na telefonie czy gdzie kolwiek. Czesto pomagaja mi wspomnirnia z dziecinstwa. Cofam sie do tych czasow i probuje sobie przypomniec moment, w ktorym mialem problem i nie potrafilem go rozwiazac i probije go rozwiazac za pomoca programu. Inspiracji, pomyslow, problemow mozesz szukac wszedzie gdzie sie da. Np. Ide przez ulice i widza jakas ulotle, cos w stylu "chcesz pomoc horym curka?", taki zarcik :D "chcesz pomoc chorym zwierzeta? Masz nie potrzebne rzeczy, zadzwon do nas a my je odbierzemy, lub dostarcz je sam [adres]. ". Wszystko fajnie, mamy f"fundacje zajmujaca sie zwierzetami, ale nie maja strony internetowej. Mozna ja stworzyc i robiac przy okazji dobry uczynek oddac ja do uzytku :).

Pozdrawiam

DragonCoder

P.S.

Jezeli nie masz pomyslow, a nie chce Ci sie myslec, to zrob jak inni proponuja, stworz problem i go rozwiaz, albo idz na spoja

Podobne pytania

+3 głosów
2 odpowiedzi 215 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 341 wizyt
pytanie zadane 10 października 2023 w PHP przez mat19 Obywatel (1,580 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...