• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kursy HelpDesk.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,326 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pawelwch Użytkownik (880 p.)
Jestem zainteresowany kursem z dzialu helpdesk bo widziałem że takie są też tworzone. Otóż, nie mam doświadczenia w IT a chciałbym zacząć się w tej dziedzinie rozwijać. Chciałbym zacząć pracę w helpdesku i popracować trochę czasu żeby zaznajomić się z branżą. Moje pytanie brzmi czy wyżej wymieniony kurs stanowi solidna podstawę i czy pracodawcy przykuwają uwagę do tego typu szkolen, czy bardziej do umiejętności które dana osoba posiada?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 grudnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

Mnie ciekawi czy chcesz całe życie tkwić w helpdesku czy wykorzystać go żeby później zostać programistą. Bo jeśli to drugie to ja bym nie tracił czasu tylko zaczął klepać własne projekty i się uczyć. I jak najszybciej zaczepić się gdzieś (grupy fb chociażby) żeby dostawać feedback od doświadczonych koderów. Później już naturalnie wbijać na staż albo stanowisko juniorskie do jakiejś przyzwoitej firmy.

czy bardziej do umiejętności które dana osoba posiada

Tak

komentarz 14 grudnia 2017 przez pawelwch Użytkownik (880 p.)
edycja 14 grudnia 2017 przez pawelwch
Chciałem wykorzystać helpdesk jako dobry start w dziedzinie IT aby później swobodnie przejść do programowania. Jeżeli miałbym się brać za tworzenie własnych projektów zajęło by mi to(nauka)  sporo czasu... I teraz  pytanie, od razu brać się za programowanie czy próbować sił w helpdesku przy okazji ucząc się programowania?

 

P. S. Do przyspieszenia procesu uczenia się programowania polecacie jakieś platne bootcampy, czy po prostu samemu próbować sił+ jakieś dodatkowe, darmowe szkolenia ? Dodam że mam wystarczająco dużo motywacji do samodzielnej nauki.
komentarz 14 grudnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Materiałów w sieci masz tyle za darmo, że spokojnie coś dla siebie znajdziesz. Wiadomo, że jak zapłacisz to będziesz miał podstawione wszystko po kolei, co daje jakąś wygodę, ale da się też bez tego.
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2017 przez pawelwch Użytkownik (880 p.)
Odświeżam temat i proszę o więcej sugestii.
komentarz 15 grudnia 2017 przez acero_m Początkujący (390 p.)
Niedawno sam stałem przed takim wyborem. Rozpocząłem w tym roku studiować informatykę zaocznie i wkręciłem się do pracy w help desku (praktyki) mimo, że celuje w programowanie i jestem bardzo zadowolony. Informatyka to nie tylko programowanie, w hp jest szansa na bardzo dobre rozpoznanie w branży IT, jeśli ogólnie kręcą cię komputery, sprzęt itp to nauczysz się sporo nowych rzeczy.

Dodatkowo mogę powiedzieć, że nie każdego dnia masz zapierdziel przez 8h, a jak jest luz to przez kilka godzin spokojnie można klepać kod zamiast siedzieć na facebooku.

Polecam takie rozwiązanie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 456 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 6,403 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez alw Użytkownik (650 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 395 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2022 w Systemy operacyjne, programy przez oneforone Nowicjusz (140 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,632 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...