• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mikrofon strasznie szumi na odsłuchu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,346 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Dziobi Początkujący (490 p.)
Witam bardzo serdecznie,

 

Mam do was pytanie które mnie nurtuje od paru miesięcy. Czemu mikrofon szumi? Grzebałem w internetach na forach i yt. Głównie problemami była jakość, słaby mikrofon = szum. Tylko że Ja mam Blue Yeti który słynie z jakości   -_- Chciał bym siebie słyszeć w czasie rzeczywistym aby móc pracować nad wymową lecz przy tym szumie uszy odpadają.

 

Macie jakieś pomysły, rady jak bym mógł spełnić swoją zachciankę? I nie wynajęcie studia to nie jest dobra odpowiedź :))

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2017 przez Kodeman Gaduła (4,480 p.)
Istnieje program NoiseGator, który wyłapuje szumy w czasie rzeczywistym i stara się je usunąć. Nie jestem specem od mikrofonów, ale mam tani mikrofon i jak gram ze znajomymi, to naprawdę robiło to różnicę.
1
komentarz 11 grudnia 2017 przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
Dzięki, skorzystam sobie, chociaż nie jestem autorem pytania ;)
komentarz 13 grudnia 2017 przez Dziobi Początkujący (490 p.)
Dzięki za program, skorzystam :)
+1 głos
odpowiedź 13 grudnia 2017 przez PaulGilbert Gaduła (3,280 p.)
Szumy mogą być zarówno po stronie mikrofonu jak i po stronie karty. Dobry mikrofon ze słabą kartą może niestety czasami nie być idealnym. Napisz jaką masz kartę. Jednak skoro jak piszesz, w twoim przypadku szumy są naprawdę duże, to może jednak chodzi o kwestię prawidłowego ustawienia poziomu wejściowego czyli przedwzmacniacza. Niektóre mikrofony pojemnościowe wymagają ponadto dodatkowego zasilania do prawidłowego działania. Nie wiem jednak dokładnie co to za mikrofon masz, bo akurat takiego nie miałem. Spróbuj na początek ustawić inną czułość wejścia i inny poziom sygnału wyjścia - pokombinuj tymi suwakami na początek aż do osiągnięcia zadowalających efektów, bo to raczej nie normalne, jeżeli tak szumi. Czasami jeżeli masz przewody nieekranowane i w pobliżu zasilacz od laptopa leży jakiejś słabej jakości to też może generować szumy. Kiedyś w domu mieliśmy jakiś tani chiński zamiennik, który tak siał zakłócenia, że zakłócał pracę radia w drugiej części domu. Dopiero po jakimś czasie doszliśmy, że to on był źródłem zakłóceń.
komentarz 13 grudnia 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Bardzo fajna odpowiedź kolego @PaulGilbert.

Pół żartem pół serio dodam, należy sprawdzić czy wtyczka jest włożona do właściwego gniazda.

Chodzi o to że mikrofon z (cewką) może działać odwrotnie,czyli jak słuchawka.

Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 149 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 456 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez Lachita Nowicjusz (120 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...