• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Modecom FreePC Stick - nie włącza się, nie reaguje na jakiekolwiek bodźce

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,544 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Adam Tomporowski Nowicjusz (140 p.)
edycja 11 grudnia 2017 przez Adam Tomporowski
Witam,

mam problem z w/w sprzętem. Mój mini-komputer bez ostrzeżenia odmówił posłuszeństwa. Pisałem z tym do serwisu, wskazują, że to problem z software, jednak gwarancja na to urządzenie już wygasła.

A problem wygląda tak:

Stick nie reaguje na próby podłączania i odpalania. Zupełnie nic się nie dzieje, nawet dioda na obudowie się nie świeci, żadnych komunikatów, nic.

Próbowałem uruchomić go z różnymi sprzętami, bez efektów.

Zasugerowano mi, że flashowanie i zainstalowanie nowego systemu mogłoby pomóc. Problem w tym, że nie jestem pewien jak powinienem to zrobić. Wszystko co znalazłem w sieci dotyczyło telefonów. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, jak zainstalować nowy system na Sticku to proszę o pomoc, pamiętajcie tylko, że nawet BIOSu nie wyświetlę.

 

Dajcie znać co myślicie i jak mógłbym to naprawić, mi już skończyły się pomysły.

Dzięki!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2017 przez niezalogowany
Skoro PC jest "uceglony" i nie świeci się nawet dioda zasilania, to w pierwszej kolejności sprawdź, czy zasilacz jest sprawny.
komentarz 19 grudnia 2017 przez Adam Tomporowski Nowicjusz (140 p.)

Okay, mam już zasilanie - dioda się świeci.

Po podłączeniu do wyświetlacza pokazuje mi się komunikat "Entering power save mode" - i nic dalej się nie dzieje.

 

Urządzenia podłączone do komputera zachowują się jakby nie były podłączone, tzn. diody na myszce się nie świecą, z klawiaturą to samo.

Co dalej mógłbym sprawdzić? laugh

komentarz 19 grudnia 2017 przez niezalogowany

mam już zasilanie

Jakie? Zasilacz może mieć zbyt małą moc lub być niestabilny, co może powodować tego typu problemy.

komentarz 19 grudnia 2017 przez Adam Tomporowski Nowicjusz (140 p.)
Użyłem dwóch zasilaczy - oryginalnego, oraz od minikomputera Intela, który jest trochę mocniejszy. Na obu dzieje się to samo.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 258 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez mights Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,573 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,278 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Piotr Sosnowski Początkujący (250 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...