• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praktyka e12

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,542 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2017 w Egzaminy zawodowe przez Przyłapany77 Nowicjusz (120 p.)
Witam. Za pół roku mam egzamin e12, no i pomyślałem, że już warto by się przygotowywać. Chciałem was prosić o porady, jak się skutecznie przygotować do części praktycznej. O teoretyczną się nie pytam, no bo tutaj książka w rękę i się ucze, testy e12 itd, wiec to jest prostsze. Poza tym na lekcjach robimy bardzo duzo teorii i bardzo malo praktyki. Jak byscie dali jakies strony, tipy czy inne sposoby jak sie uczyc, z np wlasnego przykladu jak wy sie przygotowywaliscie. No i dodam ze jak czytam zadania z poprzednich praktycznych egzaminow to wiekszosc jest dla mnie czarną magią.

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 grudnia 2017 przez CountRight Początkujący (260 p.)
Musisz sobie załatwić coś praktycznego, np dogadać się z kimś kto naprawia komputery, konfiguruje sieci, ewentualnie trafić do jakiegoś serwisu. No ale nie mów, że np zaciskanie kabli RJ jest dla Ciebie czarną magią.
komentarz 10 grudnia 2017 przez Przyłapany77 Nowicjusz (120 p.)
Zaciskanie kabli? Takie rzeczy to chyba w e13, ja mowie o e12
+1 głos
odpowiedź 10 grudnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Skoro teoria nie jest dla Ciebie problemem to praktyki nauczysz się tylko ... robiąc rzeczy praktycznie, a nie czytając o nich. Możesz albo samemu grzebać w swoim komputerze albo zasugerować nauczycielowi coś o praktyce. Generalnie do egzaminu sporo czasu i pewnie nie raz rozkręcicie w szkole komputer, a na E12 wiele nie potrzeba. Oprócz sprzętu zostają programy diagnostyczne czy instalacja systemu albo polecenia, a to już spokojnie we własnym zakresie możesz ćwiczyć. Przerób zadania z lat poprzednich i nie będzie problemu.
komentarz 10 grudnia 2017 przez Przyłapany77 Nowicjusz (120 p.)
Dzieki
+1 głos
odpowiedź 10 grudnia 2017 przez Danrox Bywalec (2,370 p.)
Ja swój egzamin E12 zdałem w tym roku i powiem Ci, że samemu uczyłem się do niego dwa tygodnie przed egzaminem. Większość rzeczy praktycznych przerabialiśmy na lekcjach, czyli jakieś zadania typu instalacja systemu Windows/Linux, zabawa kontami użytkowników i cmd/terminalem itd. Na UTK i systemach operacyjnych przerabialiśmy testy, a na diagnostyce praktykę. Dobrze by było jeżeli trafiłbyś do grupy zdającej w drugim dniu. Po pierwszym dniu można już znaleźć w internecie (np. elektroda lub grupy na FB) zadania praktyczne, które były na egzaminie oraz ich rozwiązanie. Oczywiście egzamin może być trochę inny niż poprzedniego dnia,ale w moim przypadku dużo się nie zmieniło, więc jeżeli trafisz na grupę 2 i będziesz miał egzamin po popołudniu to możesz mieć łatwiejsze zadanie ;) Zawszę możesz jeszcze przejrzeć arkusze z poprzedniego roku i poćwiczyć niektóre zadania oraz warto sobie poćwiczyć rozkładanie i składanie komputera.

I jeszcze taka mała rada ;) Niech wasza grupa spotka się gdzieś 40 min przed samym egzaminem (a nawet możecie sobie założyć czat na FB i rozwiązywać zadanie dzień przed egzaminem) i wymieniajcie się informacjami wtedy też łatwiej zapamiętać niektóre rzeczy przed samym egzaminem oraz nie stresuj się ;)
komentarz 10 grudnia 2017 przez Przyłapany77 Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za przydatne rady :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,288 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2018 w Egzaminy zawodowe przez yutyub Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 463 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez SIXNINEDRJOINTRAT Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 3,599 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2017 w Egzaminy zawodowe przez dizunovo Nowicjusz (180 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...