• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie włączający się laptop

Object Storage Arubacloud
0 głosów
243 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez welerianaa12 Nowicjusz (120 p.)
edycja 10 grudnia 2017 przez welerianaa12
Mam następujący problem o kliknięciu przycisku zasilania w laptopie lenovo zaczyna świecić sie kontrolka od bateri oraz zasilania słychać także że rozruch ma dysk hdd oraz wiatrak . Jest czarny ekran nie chodzi klawiatury ani touchpad jedyne co można zrobić to wyjąć baterie bardzo prosze o pomoc dodam że 10 min wcześniej było wszystko ok stało sie tak gdy wyłaczyłem go na chwile i ponownie włączyłem
komentarz 10 grudnia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Może popraw tytuł z "włańczający" na "włączający" co?
komentarz 10 grudnia 2017 przez welerianaa12 Nowicjusz (120 p.)
okej sorry na szybko pisałem
komentarz 10 grudnia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Nie ma sprawy :D

PS: Po prostu trochę boli to w oczy ;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2017 przez CountRight Początkujący (260 p.)
Podłącz laptopa kablem do innego monitora i zobaczy czy się coś pokarze, ewentualnie użyj skrótów klawiszowych do wybrania opcji obrazu na dwóch lub drugim urządzeniu.

Jest szansa że sypnęła się matryca lub karta grafiki.
komentarz 10 grudnia 2017 przez welerianaa12 Nowicjusz (120 p.)
Podłańczałem do innego monitora i nic a jeśli chodzi o skróty to wogóle klawiatura niereaguje bo jak klikam np caps lock badz num lock to sie kontrolki niezapalają  a tak wgl mogła by sie matryca lub grafika spalic po wyłączeniu i właczeniu po kilku sekundach?
komentarz 10 grudnia 2017 przez CountRight Początkujący (260 p.)
Zazwyczaj urządzenia psują się podczas włączania także mogła.

Wyłącz laptopa od zasilacza, wyjmij akumulator zostaw na 10 minut i spróbuj włączyć.

Możesz jeszcze spróbować poruszać matrycą może taśma się przełamała ale to nie ma wpływu na klawiaturę.

Ciężko powiedzieć co się dzieje w takim przypadku, możliwości jest kilka od takiej że coś nie kontaktuje, przez taką, że któraś taśma się wypięła do takiej że padł np kontroler na płycie.
Możliwe że coś stało się z klawiaturą/podłączeniem i komputer nie chce pójść dalej, spróbuj jeśli masz podłączyć klawiaturę na USB i zobaczyć czy ona działa.
komentarz 10 grudnia 2017 przez welerianaa12 Nowicjusz (120 p.)
Podłaczyłem klawiature i nic podłoczyłem także myszke z podświetleniem żeby zobaczyc czy wgl cokolwiek sie dzieje i tez nic  jedyna działąjaca rzecz to wiatrak no i wsumie dyskietka jeszcze cd room słychac jak sie obraca na paczatku
komentarz 10 grudnia 2017 przez CountRight Początkujący (260 p.)
Coś się dzieje z płytą główną. Komputer do otworzenia i sprawdzenia.
komentarz 10 grudnia 2017 przez welerianaa12 Nowicjusz (120 p.)
Ogólnie dziękuje za pomoc jutro postaram sie go zawieść do serwisu i

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 82 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 168 wizyt
pytanie zadane 13 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Arduino04 Użytkownik (560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 125 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,530 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...