• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[WYNIKI] Konkurs świąteczny - quiz programistyczny

VPS Starter Arubacloud
+32 głosów
2,886 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2017 w Sprawy forum przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
edycja 14 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk

Aktualizacja 14.12.2017: WYNIKI!

Dziękujemy za wspólną zabawę i rozwiązywanie zadań. W sumie wysłanych zostało 220 zgłoszeń (byłoby ich więcej, ale część osób po prostu otworzyła formularz z pytaniami i nie wysłała żadnych odpowiedzi). Publicznie podajemy 5 nagrodzonych miejsc, każdy poza podium swój wynik i miejsce zobaczy indywidualnie na stronie quizu (tutaj). Do zdobycia były maksymalnie 24 punkty. Można oczywiście się chwalić poniżej, nie publikujemy wszystkich, bo z pewnością znalazłyby się osoby, które tego nie chcą :)

1 miejsce: MD756 - 21 punktów
2 miejsce: Garrs - 19 punktów
3 miejsce: Patryk Kirszenstein - 18 punktów

4 miejsce: Pietrak - 17 punktów
5 miejsce: vector - 16 punktów

Mogę dodać jako ciekawostkę, że osoby z miejsca 5 i 6 miały tyle samo punktów, a różnica czasu to były... 3 sekundy. Minimalnie, ale jednak, nagrodzić mogliśmy tylko jednego z nich. Z nagrodzonymi skontaktuję się już niedługo poprzez wiadomości prywatne. Jeśli chodzi o pytania, które pojawiły się w quizie to zostaną niedługo opublikowane - albo jakaś zbiorcza lista wszystkich zadań, albo może co jakiś czas pokażemy kilka i zachęcimy do wspólnego rozwiązywania.

Na ten moment tyle. Jeszcze raz podziękowania dla wszystkich uczestników, osób które pomagały układać mi pytania i przygotować konkurs oraz samego sponsora - No Fluff Jobs.


Aktualizacja 13.12.2017: quiz zakończony, czekajcie na ogłoszenie wyników :)


 

Witajcie!

Jako, że Boże Narodzenie tuż tuż, czas na świąteczny konkurs! W tym roku postanowiliśmy zorganizować dla Was quiz z tematyki programowania.

Zadanie konkursowe

Tym razem zadaniem konkursowym jest udzielenie odpowiedzi na 12 pytań. Zagadki dotyczą między innymi języków: C++, JavaScript, HTML, PHP - od zagadnień dotyczących podstaw kodowania, do nieco trudniejszych.

Quiz zawiera tylko pytania zamknięte, część jest z jedną dobrą odpowiedzią, część może mieć dobrych odpowiedzi więcej (jest to oznaczone). Za udzielenie odpowiedzi możecie otrzymać (odpowiednio - za pytania o małym, średnim i największym stopniu trudności) - 1, 2 lub 3 pkt. Na cały quiz macie maksymalnie 20 minut. Uwaga! O miejscu w konkursie rozstrzyga także czas rozwiązania wszystkich zadań!

 

Zgłaszanie odpowiedzi

Udział w konkursie można wziąć poprzez formularz dostępny w tym miejscu. Każdy użytkownik może wziąć udział w quizie tylko jeden raz.

 

Czas trwania konkursu

Formularz z pytaniami możecie wypełniać do środy 13.12.2017 do godziny 14:00. Po upływie tego terminu nie będzie można już wysyłać zgłoszeń.

 

Nagrody

W konkursie przewidzieliśmy następujące nagrody:

- 1 miejsce: Słuchawki HYPERX Cloud KHX-H3CL/WR + zestaw gadżetów No Fluff Jobs (kubek, podkładka pod mysz).
- 2 i 3 miejsce: zestawy upominkowe - Powerbank ESPERANZA Kinetic EMP108K + zestaw gadżetów (kubek, podkładka pod mysz)
- 4 i 5 miejsce: 2 zestawy upominkowe (kubek, podkładka pod mysz).

 

Wyniki konkursu

Wyniki zostaną ogłoszone maksymalnie w ciągu 24 h po zamknięciu formularza quizu. Ze zwycięzcami skontaktujemy się poprzez wiadomość prywatną.  
 

Komisja nadzorująca

Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie komisja w składzie:
- Arkadiusz Waluk
- Eryk Andrzejewski

 

Dużo radości podczas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, i oczywiście powodzenia w świątecznym Quizie życzy grono administracji Forum Pasja Informatyki oraz ekipa No Fluff Jobs :)

 

Przed wzięciem udziału w quizie, należy zapoznać się z regulaminem konkursu dostępnym tutaj.

 

Aby wziąć udział przejdź tutaj:
https://forum.pasja-informatyki.pl/quiz/quiz-programowanie

komentarz 14 grudnia 2017 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Strzelanie, czy skorzystanie z Google, to i tak udzielenie odpowiedzi, której samemu się nie wiedziało lub nie miało się co do niej pewności. Ja wszedłem z ciekawości do pytań (zwłaszcza jednej kategorii), a nie z nastawieniem żeby uzyskać jak najwięcej punktów - bo mi na tym nie zależało :)
komentarz 14 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ok, rozumiem. Jak kto woli, nie zmuszamy do niczego ;)
1
komentarz 15 grudnia 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Gratuluję wygranym! I swoją drogą nie spodziewałem się że pójdzie mi tak dobrze XD.
1
komentarz 15 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Chciałem Ci napisać, że twój wynik jest całkiem dobry, ale nie mogłem tego robić przed oficjalnym ogłoszeniem wyników. wink

1
komentarz 15 grudnia 2017 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Gratulacje dla wszystkich zwycięzców. Także ich wiedzy.

Osobiście otworzyłem ten quiz ale poziom zadań w niecałą minutę rozłożył moją wiedzę na łopatki :)

10 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
edycja 15 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski

Życzę wszystkim powodzenia i miłego rozwiązywania quizu. smiley

Do rozwiązywania znajdźcie sobie jakiś dogodny moment, gdzie na pewno nikt nie będzie niczego od was chciał, bo niektóre pytania wymagają pomyślenia i to takiego szybkiego myślenia.

W każdym razie powodzenia. laugh

@EDIT

Gratulacje dla wszystkich zwycięzców!

komentarz 10 grudnia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

nie mogłeś dać łatwiejszych pytań?

włączyłam i wyłączyłam haha blush

komentarz 10 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A skąd wiesz które są moje? A, co za pytanie... Te najgłupsze i najdziwniejsze muszą być moje :D
1
komentarz 10 grudnia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

hahah to od razu widać devil

komentarz 11 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Miło mi :)
+2 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Nie podawajcie mojego wyniku, chyba znam ilość punktów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

+2 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2017 przez plkpiotr Stary wyjadacz (12,420 p.)
edycja 15 grudnia 2017 przez plkpiotr

No cóż... Jak widać o trzy sekundy za późno :D

Chyba muszę przestać się w życiu tyle zastanawiać, tylko szybciej działać : )
Fajnie było mimo wszystko wspólnie powalczyć ; )

+1 głos
odpowiedź 10 grudnia 2017 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
Pojawił się malutki problem . W pytaniu 9 nie miałęm opcji odpowiedzi, było tylko pytanie jak co mam ss
komentarz 10 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Napisałem w prywatnej wiadomości celem wyjaśnienia problemu.
komentarz 10 grudnia 2017 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Ja również nie miałem odpowiedzi w pytaniu z hello word, ale i tak traktuje to raczej formę zabawy.
1
komentarz 10 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Wszystkim, którzy zostali "poszkodowani" przez ten błąd, został dodany punkt (zadanie automatycznie zaliczone), więc spokojnie :)
+1 głos
odpowiedź 10 grudnia 2017 przez JanekBack Użytkownik (580 p.)
Fajna sprawa ;)
+1 głos
odpowiedź 10 grudnia 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)

Często uważałem się za pogromcę bugów no ale żeby aż takiego pecha mieć? indecision

2
komentarz 10 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
To prawdopodobnie ten sam błąd jaki miał @Patryk powyżej :/ Wybaczcie, na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się dobrze, coś dziwnego zadziało się przy zapisie odpowiedzi do bazy, że nie zadziałało. Już poprawiłem. Wszyscy, którzy trafili na to pytanie do momentu poprawienia błędu, mają to zadanie oczywiście automatycznie zaliczone (+1 punkt).

Przepraszam i dziękuję za zgłoszenie.
+1 głos
odpowiedź 12 grudnia 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Dyskryminacja zadania js-a za 1 punkt :#. A jakiś ceplusplus za 3 punkty xd.

 

 

Ps: mało js-a. xf
komentarz 12 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Zadania powinny być losowane mniej więcej po równo, tak, aby każdy miał szansę - tzn. aby dostał zadania z każdej dziedziny na różnych poziomach trudności :p
komentarz 12 grudnia 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
> losowanie zadań w konkursie

> każdy miał szansę

 

Porównałem zadanie za znajomym, u niego wystarczyło większość przekleić do kompilatora lub wpisać jakieś hasło w wikipedie. Aczkolwiek i tak szanuję za inicjatywę.
komentarz 12 grudnia 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Ja miałem większość C++ i PHP :-----) Nie mieliście tam Javy? laugh Jedno pytanie z JS'a eh sad

komentarz 12 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
To akurat fakt, pytań z Javy nie było - tak po prostu wyszło, nikt nie podjął się ułożenia takowych.
+1 głos
odpowiedź 14 grudnia 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Dobry jestem w te Quizy :)

Twój wynik punktowy: 4/24
Twoje miejsce: 171/220

komentarz 14 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Niektóre (czytaj moje laugh) pytania były dość specyficzne, w dodatku czasu niewiele i też trochę od szczęścia zależy, więc na twoim miejscu bym się specjalnie nie przejmował.

komentarz 14 grudnia 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Gratulacje

Też miałem wynik 5/24 a quiz wykonany w niecałą minute xd Ciekaw jestem jaki czas miał zwycięzca :)
1
komentarz 14 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
To chyba żadna tajemnica, więc mówię: zwycięzca miał czas 9 minut i 36 sekund.
+1 głos
odpowiedź 14 grudnia 2017 przez n0s1gnal Użytkownik (700 p.)
20 miejsce :?

13 punktów :/
+1 głos
odpowiedź 15 grudnia 2017 przez MD756 Nowicjusz (160 p.)
Bardzo fajna zabawa pozwalająca sprawdzić się z ogółu wiedzy programistycznej. Dziękuję organizatorom(jak również sponsorowi) i gratuluję pozostałym :)

Podobne pytania

+50 głosów
12 odpowiedzi 6,986 wizyt
+8 głosów
4 odpowiedzi 1,767 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2017 w C i C++ przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
+62 głosów
8 odpowiedzi 5,186 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...