• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Mobilizacja do pracy

VPS Starter Arubacloud
+5 głosów
458 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2017 w Offtop przez nik Obywatel (1,640 p.)
zamknięte 11 grudnia 2017 przez nik
Siema. Właściwie założyłem to konto tak jakby w akcie desperacji a jednak nie do końca :)

Chciałbym abyście w miarę możliwości podzielili się ze mną jak się motywujecie do nauki lub pracy. W moim przypadku motywację straciłem około pół roku temu, nawet nie wiem dlaczego. I wygląda to tak : wiem, że powinienem zrobić choć trochę ale kończy się na tym, że co najwyżej napisze jedną klasę czy coś i już yt lub fb lub obieranie ziemniaków. I kończy się to tym, że zazwyczaj muszę siedzieć 20h non stop dzień przed oddaniem projektu i oczywiście nie śpię. Zaczęło mnie to męczyć dlatego raz udało mi się wcześniej przygotować wszystko, ale teraz znów widzę, że mnie dopada " jest jeszcze jeden dzień luz". Jedyne co mnie jeszcze jako tako trzyma przy czymś pożytecznym to posiedzę godzinkę czy dwie nad gierka w C++ i to wszystko :/
komentarz zamknięcia: Motywacja wróciła :)

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
wybrane 11 grudnia 2017 przez nik
 
Najlepsza
Musisz zdać sobie sprawę z tego, że nauka nigdy nie jest przyjemnością, to ciężka orka, a fajnie jest później, jak już się nauczysz i możesz odcinać kupony. To, że "nie chce ci się" ruszyć i zacząć się uczyć jest właśnie związane z tym, że zdajesz sobie sprawę z tego, że to nie będzie przyjemne, ani łatwe, że nie będzie widać i tak efektu itd... Dlatego chcąc sobie oszczędzić tego 'cierpienia' odkładasz wszystko na potem.

Klucz do przełamania tego stanu to przede wszystkim świadomość tego mechanizmu. Następnie odpowiedz sobie na pytanie dlaczego chcesz to robić. Po co ci to codzienne programowanie, jaki masz długofalowy cel z tym związany. Odpowiedź na te pytania być może pozwoli ci na uporządkowanie pewnych spraw w głowie i ułożenie jakiegoś planu działania do osiągnięcia tego długofalowego celu.

A co do samej codziennej nauki? Tutaj już nie ma żadnej recepty. Po prostu musisz się zmusić do tego, jeżeli chcesz coś w życiu osiągnąć (w jakiejkolwiek dziedzinie) i zaufać procesowi doskonalenia się, że nawet jeżeli po 3 godzinach nauki nie widać żadnego efektu, to po 2-3 miesiącach takiej regularnej nauki się on pojawi.

Jak mawia Krzysztof Karoń człowiek jest w stanie odczuwać oprócz fizycznych przyjemności przyjemność psychiczną związaną z uznaniem innych osób. Taki skrzypek potrafi się zmotywować do ciężkich ćwiczeń po 8-10 godzin dziennie dosłownie cierpiąc, wszystko po to, żeby potem jednego dnia wystąpić w Carnegie Hall i ten aplauz po jego występie potrafi mu wynagrodzić lata wyrzeczeń.

Podsumowując. Wiedz, że nauka nie jest przyjemnością, ale jest konieczna do osiągnięcia czegoś w życiu. Musisz sam do tego dojść jak wyzwolić w sobie tą etykę pracy, mam nadzieję, że ci się to uda.
+2 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2017 przez Wilczu Mądrala (5,190 p.)
Jeżeli masz projekt do zrealizowania i masz na to powiedzmy miesiąc czy tam 2 to polecam rozpisać sobie ten projekt na podpunkty potem możesz pracować codziennie systematycznie kierując się planem. Oczywiście  wiem że to nie jest łatwe ale chyba każdy ma problemy żeby się zmotywować do działania. Znajdź sobie coś co ciebie motywuje do działania ja wiem łatwo powiedzieć trudno zrobić jednych motywują pieniądze drugich satysfakcja z ukończonego projektu a trzecich jedno i drugie.

Mówisz że masz problem z social mediami że ciebie rozpraszają no i tutaj polecam zapoznać się z metodą pomodoro o której wspominał Pan Mirosław w jednym z filmów na kanale pasja informatyki 'Metody skutecznej nauki' oraz z innymi wymienionymi w tym filmie :)

Jeżeli jednak nie znalazłeś żadnej motywacji to możesz pooglądać filmy motywujące czy to na YouTube czy na jakimś innym serwisie z filmami. Ja osobiście codziennie sobie przygotowuję listę 'to do' do zrealizowania zazwyczaj 4 czy pięć rzeczy i wiem że chce to zrobić bo nie lubię mieć zaległości. Oczywiście musisz sobie pozwolić na chwilę relaksu aby odpocząć i wrócić do projektu z nową dawką energii.

Pozdrawiam serdecznie oraz powodzenia w walce z prokrastynacją. :)
+1 głos
odpowiedź 10 grudnia 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Podobne pytania

–1 głos
3 odpowiedzi 223 wizyt
pytanie zadane 2 października 2018 w Offtop przez Konrad Gałach Użytkownik (880 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 3,758 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2017 w Offtop przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 319 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Rafał111 Nowicjusz (160 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...