• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie dot. kursy=u Pana Mirka HTML

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
192 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w HTML i CSS przez Darkis Początkujący (290 p.)
Witam. Ostatnio zająłem się programowaniem html i oglądnąłem kurs Pana Mirosława, ponieważ uważam że świetnie uczy. Jedynie nie byłem w stanie znaleźć informacji o pewnym problemie. Cały czas podczas kursu strony (div container itp.) mają szerokość 1000px. Jak zrobić żeby strona zawsze była na całym ekranie (nie zależnie od rozdzielczości, po prostu jak większość stron) jest taka możliwość?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Zamiast px dajesz % czyli width: 100%
+1 głos
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Jak zrobić żeby strona zawsze była na całym ekranie

Zastanów się, czy na pewno chcesz aby tak było. Sam kiedyś byłem zwolennikiem wypełniania całego ekranu, dopóki nie zobaczyłem u znajomego jak wygląda wiele stron na monitorze panoramicznym... :)

Polecam przyjąć mimo wszystko jakiś max i np. ustawić dla body max-width: 100rem lub dowolnie inną wartość, w zależności od potrzeb. Może i takich użytkowników nie ma zbyt wiele, ale ta jedna linijka kodu więcej nic nie kosztuje, a warto dbać o wygląd u możliwie dużej liczby użytkowników. Szczególnie jeśli masz jakieś duże zdjęcia, które mogłyby zostać bardzo nienaturalnie rozciągnięte.

Jeśli zabezpieczysz się w body poprzez max-width to potem swój container robisz tak jak Ci podał Kolega Daniel poprzez width:100%, ponieważ dopasuje się on do 100% rodzica, czyli body (tak zakładam, oczywiście rodzicem może być inny element, nie wiem jaką masz strukturę strony).

Dodatkowo dla body jeśli ustawisz max-width to dodaj też margin: 0 auto; aby na szerokich ekranach wyśrodkować stronę.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 182 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2017 w HTML i CSS przez Darkis Początkujący (290 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 489 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2018 w HTML i CSS przez informacje 1234 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,720 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...