• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux na pendrivi'e - nie uruchamia się

Object Storage Arubacloud
+1 głos
622 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
edycja 10 grudnia 2017 przez Nicolaus

Cześć!

Zainstalowałem (tak, zainstalowałem, nie jest to wersja live) linux'a mint 18.3 64-bit na pendrive'ie. Chcąc go odpalić zamiast niego odpala się windows.

Jaka może być tego przyczyna?

Info:

1. Linux instalowany na innym komputerze

2. Nie mam 100% pewności że działa

3. Secure Boot wyłączone

4. Żadna metoda Boot'owania nie działa (Boot Menu, Boot Override, Boot Option Priorities)

5. Posiadam najnowszą wersję BIOS'a

 Nicolaus

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez FatBat Początkujący (340 p.)
Czy zrobiłeś dysk bootowalny z pendrive? Jeśli tak i dalej nie działa to polecam zainstalować program Rufus oraz obraz iso wybranego Ubuntu. W rufusie wybierasz swojego pendrive i na dole w opcjach formatowania wybierasz obraz iso, i z plików wybierasz pobrane iso Ubuntu. Mam nadzieję że pomogłem. Jeśli dalej nie będzie działać to zmień sekwencje bootowania w biosie, a jeśli potem znów nie będzie działać to napisz :b
komentarz 9 grudnia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Okazało się, że mam najnowszą wersję BIOS'a :)
komentarz 9 grudnia 2017 przez FatBat Początkujący (340 p.)
I nie działa? Dalej nie ma tej opcji Hard Disk Drives?
komentarz 9 grudnia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Nie ma
komentarz 9 grudnia 2017 przez FatBat Początkujący (340 p.)
W takim razie przykro mi, niestety nie umiem Ci pomóc :v
1
komentarz 9 grudnia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Dzięki za chęci :)
0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Przy bootowaniu miałeś do wyboru pendrive z uefi (czy tam efi) i bez?
komentarz 9 grudnia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Samo UEFI
0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Jeśli zainstalowałeś Linuxa, to windowsowy Bootloader powinien być zamieniony na GRUBA w którym powinieneś mieć wybór systemu operacyjnego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,073 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 317 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Darsonn Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 266 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...