• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

instalacja windows 7 z usb

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,067 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez gandidanda Nowicjusz (200 p.)

Witam. mój problem polega na tym ze zrobiłem dysk z Windowsem do instalacji przez rufusa podlaczylem ustawiłem wszystko w biosie tak jak powinno być i wyskakuje mi takie coś nawet przy wyborze innego dysku niż usb i nic nie można zrobić....proszę o szybką pomoc ...ustawienia w biosie i mój problem 

komentarz 9 grudnia 2017 przez gandidanda Nowicjusz (200 p.)
kompletnie nic nie można z tym zrobić. już próbowałem mieszać z tymi ustawieniami kolejności dysków twardych wybieralem ręcznie każdy dysk i wszystkie usb. do uruchomienia przez f12...

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Próbowałeś na różnych portach usb? Od razu uprzedzę, że na usb 3.0 nie ruszy raczej.
komentarz 9 grudnia 2017 przez gandidanda Nowicjusz (200 p.)
podlaczalem USB z przodu z tyłu i w każde inne wejście jakie tylko było. możliwość wypalenia płyty mam tylko na tym komputerze. ściągnąć wersję systemu bez instalacji i odpalić tak kompa? jeśli nie odpala istalator to jaką mam gwarancję ze odpali np ubutu ?
komentarz 9 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Linuxy z tego co wiem są inaczej nagrywane na pendrive i jest spora szansa, że akurat ubuntu ruszy.
komentarz 9 grudnia 2017 przez gandidanda Nowicjusz (200 p.)
jeśli odpali z ubutu to będę mógł  tego samego pendrive zainstalować windows ?
0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez gandidanda Nowicjusz (200 p.)
dobra ale jeśli odpali z ubutu to będę mógł odpalić z tego samego pendrive instalacje Windows ?
komentarz 9 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Nie, odpal sobie ubuntu i nagraj windowsa na płytę.
0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez endriu Nowicjusz (140 p.)

Wypal obraz Windows przez ten program 
https://www.ezbsystems.com/ultraiso/

Zawsze wypalone bez problemu załatwia instalkę windowsa. Obraz iso musi być taki jak do nagrania na płytę.

Jak w trakcie uruchomienia masz Boot Menu i nie widać pendrivea to sprawdź jeszcze czy przypadkiem w biosie nie masz wyłączonych opcji dotyczących USB. W Boot Menu powinieneś mieć np. coś takiego:

SAMSUNG

SAMSUNG

CORSAIR USB 32 GB

komentarz 10 grudnia 2017 przez gandidanda Nowicjusz (200 p.)
mam do wyboru swojego pendrive w boot Menu ale w żaden sposób instalacja nie chce ruszyć...
komentarz 10 grudnia 2017 przez gandidanda Nowicjusz (200 p.)
i do tego próbowałem także przez ten program wypalac usb i nic. spróbuję zrzucić Linux czy inny system i odpalić z pendrive
0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2017 przez gandidanda Nowicjusz (200 p.)
problem rozwiązany. dopiero po takim czasie. dzięki wszystkim za pomoc. opiszę na przyszłość jak "to" naprawilem....- kombinowalem na milion sposobów nawet wymieniłem stację dysków i kable i nie pomogło....płyt z Windowsem wypalilem 6 i 3 pendrive.Ostatecznie ściągnąłem Hiren's.BootCD i wypalilem na płytkę za pomocą programu który był w środku. wlozylem ją do stacji dysków odpalilem kompa i od razu odpalił się program. w programie mamy od ch*** różnych pomocnych programów. z listy wyszukalem program który odpala płyty i nośniki usb i poszło bez żadnego problemu z usb jak i z płyty. nadal nie wiem w czym tkwił problem ale ważne ze działa :) pozdrawiam !

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 172 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez damix8878 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...