• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 USB problem z instalacją

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,444 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez dawid23 Nowicjusz (160 p.)
edycja 9 grudnia 2017 przez dawid23
Witam, chciałem się przenieś ze starego systemu Windows XP Home na Windowsa 10 Home 64-bit. Sprzedawca w sklepie namówił mnie na "10-kę" na pendrive, mówiąc że to bardzo wygodne, kupiłem.
Podczas próby instalacji nic się nie dzieje. Wkładam pendriva do USB włączam komputer i komputer tak jakby się zwiesza na dłuższą chwile po czym uruchamia się normalnie Windows Home Edition. Poczytałem trochę i ustawiłem w Biosie "First Boot Device" - USB HDD, próbowałem też uruchomić przez BOOT menu wybierając USB HDD tylko gdy jest pendrive w środku to nic nie mogę zrobić dlatego wkładałem dopiero po wciśnięciu enter na USB HDD. Na pudełku pisze > USB 3.0 mój komputer jest już wiekowy i ma USB 2.0, pytałem sprzedawcy i mówił że to nie ma znaczenia.Gdy komputer jest uruchomiony czyta pendrive gdy klikam setup wyskakuje komunikat "setup.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu win32", przeczytałem że nie ma ma możliwości zainstalować Windowsa 10 z poziomu Windowsa Home Edition 32-bit. Jest to moja pierwsza instalacja przez USB wcześniej wszystko było instalowane z płyty. Z góry dziękuje za pomoc.

 

Sprzęt:

amd athlon 7750 dual-core processor 2.70 ghz, 3GB RAM, Karta Graficzna Ati Radeon 4350 HD 512MB.
komentarz 9 grudnia 2017 przez niezalogowany
Taka uwaga na boku: jeżeli twój komp jest wiekowy i pamięta czasy Windowsa XP, to Windows 10 go mówiąc kolokwialnie "zarżnie". Sam Windows 10 bez niczego uruchomionego zużyje ci > ~50% zasobów.

Jeżeli nie chcesz kupować nowego sprzętu, to radziłbym spróbować oddać tego Windowsa (btw jedyny upgrade systemu jaki przeżyje twój sprzęt to Linux, który jest darmowy)
komentarz 9 grudnia 2017 przez dawid23 Nowicjusz (160 p.)
Oddać Windowsa raczej nie ma szans, był oryginalnie zafoliowany musiałem rozpakować, poza tym oddać na jakiej podstawie? Skoro to raczej winna mojego sprzętu, a nie Windowsa...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez dawid23 Nowicjusz (160 p.)
Nawet jakby mi zużył "~ 50% zasobów" to i tak chciałbym spróbować zainstalować, zawsze mogę później wrócić do Windowsa XP. Wydałem na tego Windowsa 600 zł, dlatego chciałbym zobaczyć jak to działa.

Ma ktoś jakiś pomysł jaka może być przyczyna? Co można jeszcze spróbować zrobić?

A da się może zainstalować jakiegoś pirata i potem podać oryginalny klucz i pobrać jakieś aktualizacje czy coś?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 500 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,886 wizyt
–2 głosów
1 odpowiedź 5,138 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2017 w C i C++ przez Kacper Szymański Nowicjusz (140 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...