• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie, algorytmy a matemtyka

Object Storage Arubacloud
+1 głos
419 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez janek9971 Nowicjusz (130 p.)
zmienione kategorie 9 grudnia 2017 przez criss
Witam,

Jestem studentem Elektroniki i Telekomunikacji w lutym się bronię na inżyniera, mimo że teraz trochę siedzę w C programując miko kontrolery a na studiach programowaliśmy w C rzeczy związane z telekomunikacją wysyłanie pakietów czy ich nasłuchiwanie. Stworzyłem też taki fajny projekcik (nie był jakoś bardzo ambitny) na Androida no i siedziałem też trochę w Javie. Jednak od pewnego czasu zaczęło mnie bardzo ciągnąć do algorytmów szeroko rozumianych w programowaniu ale szczególnie wykorzystywane w grach komputerowych, na przykład strategicznych turowych gdzie wykorzystuje się grafy. Właśnie wypożyczyłem jedną z takich książek o algorytmach i ich implementacja jest przedstawiana w Javie i mimo, że jest tłumaczona linijka po linijce jest to mega nie przystępne dla kogoś kto w Javie siedział tylko nad dwoma małymi projektami, a Android sam nie jest, aż tak bardzo spokrewniony z czystą Javą. Natomiast, gdy czytam w internecie to znów widzę trochę braki w matematyce mimo, że na studiach radziłem sobie bardzo dobrze i egzaminy zdawałem na 5 to bardziej materiał opierał się na różnej maści całkach (w sumie to nie będę tego wymieniał bo dużo tego było), a brakowało właśnie mi tych dziedzin powiązanych z algorytmiką.

Zmierzając do sedna czy ktoś miałby jakieś fajne pozycje literatury odnośnie algorytmów oraz matematyki powiązanej z tymi właśnie algorytmami stosowanymi  w programowaniu?

 

PS. Nie wiem czy do dobrej kategorii wrzuciłem bo trudno mi było to dopasować.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Słyszałem, że dość dobrym kompendium wiedzy, jeśli chodzi o algorytmy, jest Sztuka programowania Donalda E. Knutha. Przynajmniej mój ćwiczeniowiec z algorytmów nam ją polecał. Podobno klasyka gatunku.

komentarz 9 grudnia 2017 przez janek9971 Nowicjusz (130 p.)

O kurcze to potężna biblia laugh

+2 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)

Jeżeli naprawdę kocha algorytmike i chcesz się tym zajmować to polecam Wprowadzenie do algorytmów Cormen Thomas H., Leiserson Charles E., Rivest Ronald L, Clifford Stein. Prawdziwa biblia, napisana w pseudokodzie, więc niezależnie w jakim jezyku programujesz. Lektura obowiązkowa, trudno przerobićod deski do deski. Dodatkowo popatrz na kursy na courserze.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 680 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,317 wizyt
pytanie zadane 11 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 499 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...