• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop Toshiba - windows nie uruchamia się

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,749 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez bp181 Nowicjusz (160 p.)

Przy włączaniu laptopa Toshiba Satellite zatrzymuje się przy ekranie startowym. Pojawia się logo producenta i dalej nic. Wczoraj instalowałem aktualizacje dla Windows 10 i wyłączyłem laptopa. Rano już system się nie uruchamiał. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Włóż nośnik instalacyjny (pendrive/dvd) zbootuj go i spróbuj automatycznej naprawy przy rozruchu lub przywracania systemu.
komentarz 9 grudnia 2017 przez bp181 Nowicjusz (160 p.)
No właśnie żadne z powyższych nie chce się nawet uruchomić. Automatyczna naprawa nic nie daje, a kiedy chcę przywrócić system, to okienko mnie informuje, żebym włączył ponownie komputer i uruchomił opcję przywracania systemu.
komentarz 9 grudnia 2017 przez bp181 Nowicjusz (160 p.)
Jest może możliwość, że aktualizacje nadal się instalują. tylko system nie pokazał żadnego komunikatu?
komentarz 9 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Gdyby aktualizacje się instalowały to by był komunikat. Jeśli się wiesza na logu Toshiby to jakaś grubsza sprawa.
komentarz 9 grudnia 2017 przez bp181 Nowicjusz (160 p.)

Po 20 minutach loga, nagle pojawił się czarny ekran i po chwili takie cudeńko.

komentarz 9 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Może to matryca jest walnięta a windows sobie normalnie chodzi w tle? Jeżeli masz stacjonarnego kompa to podłącz od niego monitor do laptopa i sprawdź czy działa.
komentarz 9 grudnia 2017 przez bp181 Nowicjusz (160 p.)
Ekran nie widzi obrazu, ponieważ system się nie włącza. Na ekranie jest komunikat "Brak sygnału". Czekałem 30 minut i te linie się nie pokazały, jednak laptop dalej zatrzymuje się na logu Toshiby. Kiedy pojawi się logo to przez pierwsze 2 sekundy mogę włączyć Bios, a później już nic nie mogę zrobić. Myślę, że te kreski kolorowe to kwestia tego ciągłego wyłączania zasilania i nie ma nic wspólnego z tym problemem.
komentarz 9 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Spróbuj odpalić go w trybie awaryjnym, tu masz jak to zrobić http://soisk.pl/tryb-awaryjny-windows-10-po-wcisnieciu-klawisza-f8/
komentarz 9 grudnia 2017 przez bp181 Nowicjusz (160 p.)

Przy uruchamianiu instalatora z usb pojawia się komunikat:

Instalator Systemu Windows!

"Wygląda na to, że rozpoczęto uaktualnienie, a rozruch został przeprowadzony z nośnika instalacyjnego. Jeśli chcesz kontynuować uaktualnienie, wyjmij nośnik z komputera i kliknij przycisk Tak. Jeśli chcesz przeprowadzić instalację od podstaw, kliknij przycisk Nie."

Później po uruchomieniu cmd i próbie wpisania komend z tego linku mam następujący błąd:

 

komentarz 9 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Dziwna sprawa. Chyba pozostaje tylko format.
komentarz 9 grudnia 2017 przez bp181 Nowicjusz (160 p.)
No właśnie, chciałbym ten format wykonać, ale nie mam takiej możliwości.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 700 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 199 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez Cimciurimciu Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 386 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...