• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop Toshiba - windows nie uruchamia się

0 głosów
697 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez bp181 Nowicjusz (160 p.)

Przy włączaniu laptopa Toshiba Satellite zatrzymuje się przy ekranie startowym. Pojawia się logo producenta i dalej nic. Wczoraj instalowałem aktualizacje dla Windows 10 i wyłączyłem laptopa. Rano już system się nie uruchamiał. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,990 p.)
Włóż nośnik instalacyjny (pendrive/dvd) zbootuj go i spróbuj automatycznej naprawy przy rozruchu lub przywracania systemu.
komentarz 9 grudnia 2017 przez bp181 Nowicjusz (160 p.)
No właśnie żadne z powyższych nie chce się nawet uruchomić. Automatyczna naprawa nic nie daje, a kiedy chcę przywrócić system, to okienko mnie informuje, żebym włączył ponownie komputer i uruchomił opcję przywracania systemu.
Jest może możliwość, że aktualizacje nadal się instalują. tylko system nie pokazał żadnego komunikatu?
komentarz 9 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,990 p.)
Gdyby aktualizacje się instalowały to by był komunikat. Jeśli się wiesza na logu Toshiby to jakaś grubsza sprawa.

Po 20 minutach loga, nagle pojawił się czarny ekran i po chwili takie cudeńko.

Może to matryca jest walnięta a windows sobie normalnie chodzi w tle? Jeżeli masz stacjonarnego kompa to podłącz od niego monitor do laptopa i sprawdź czy działa.
Ekran nie widzi obrazu, ponieważ system się nie włącza. Na ekranie jest komunikat "Brak sygnału". Czekałem 30 minut i te linie się nie pokazały, jednak laptop dalej zatrzymuje się na logu Toshiby. Kiedy pojawi się logo to przez pierwsze 2 sekundy mogę włączyć Bios, a później już nic nie mogę zrobić. Myślę, że te kreski kolorowe to kwestia tego ciągłego wyłączania zasilania i nie ma nic wspólnego z tym problemem.
Spróbuj odpalić go w trybie awaryjnym, tu masz jak to zrobić http://soisk.pl/tryb-awaryjny-windows-10-po-wcisnieciu-klawisza-f8/

Przy uruchamianiu instalatora z usb pojawia się komunikat:

Instalator Systemu Windows!

"Wygląda na to, że rozpoczęto uaktualnienie, a rozruch został przeprowadzony z nośnika instalacyjnego. Jeśli chcesz kontynuować uaktualnienie, wyjmij nośnik z komputera i kliknij przycisk Tak. Jeśli chcesz przeprowadzić instalację od podstaw, kliknij przycisk Nie."

Później po uruchomieniu cmd i próbie wpisania komend z tego linku mam następujący błąd:

Dziwna sprawa. Chyba pozostaje tylko format.
No właśnie, chciałbym ten format wykonać, ale nie mam takiej możliwości.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 67 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez K86 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 219 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 310 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Toczkens Nowicjusz (220 p.)
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

56,493 zapytań

101,200 odpowiedzi

208,598 komentarzy

28,160 pasjonatów

Przeglądających: 242
Pasjonatów: 11 Gości: 231

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...