• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyświetlenie poprawnych odpowiedzi w quzzie - PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
367 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2017 w PHP przez Michał Samolewski Bywalec (2,240 p.)
Tworzę serwis w postaci testów online.

Standardowa forma; 40 losowych pytań z bazy danych, 4 możliwe odpowiedzi dla każdego pytania, a po sprawdzeniu wyświetlenie poprawnych odpowiedzi pokolorowanych na czerwono, jeżeli odpowiedziano źle, lub zielono jeśli dobrze.

 

Co już mam zrobione:

Aktualnie mam napisany skrypt losujący 40 pytań z bazy, które są wrzucone do tablicy sesyjnej. Następnie skrypt przechodzi do strony z testem (formularzem HTML), do którego odpowiednich pól wstawiam za pomocą swojej tablicy treści pytań oraz odpowiedzi obok inputów radio. Po kliknięciu przycisku "submit", aplikacja przechodzi do skryptu, który porównuje odpowiedzi ucznia do tych prawidłowych z tablicy i daje w odpowiedzi, na ile pytań odpowiedziano poprawnie.

 

Co chcę uzyskać:

Chcę, żeby teraz aplikacja tak jakby z powrotem wróciła do strony z testem i pokolorowała odpowiedzi na czerwono, lub zielono. Jakie rozwiązanie najlepiej tutaj zastosować?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 grudnia 2017 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
  • Gdy wchodzę na strone z pytaniami, losuje mi 40 pytań.
  • Gdy wyślę formularz z odpowiedziami, pokazują mi się wyniki.
  • Gdy wrócę do formularza z pytaniami, chcę zobaczyć poprawne odpowiedzi.

Ostatnią opcje zamieniłbym. Można wyświetlić np. wraz z wynikami poprawne odpowiedzi.

  • Gdy wchodzę na strone z pytaniami, losuje mi 40 pytań.
  • Gdy wyślę formularz z odpowiedziami, pokazują mi się wyniki i listę poprawnych i niepoprawnych odpowiedzi.
+1 głos
odpowiedź 12 grudnia 2017 przez Ignobiles Obywatel (1,800 p.)

Hej

Spróbuj przy sprawdzeniu wyników tworzyć zmienne sesyjne i w zależności od poprawności odpowiedzi nadawaj im odpowiednią wartość.

Potem zrób if i w zależności od wartości zmiennej sesyjnej nadaj odpowiedni atrybut np zieloną ramkę. 

Pozdrawiamwink

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,727 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 237 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2021 w PHP przez kemeemek Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 890 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2017 w PHP przez Badiusz Obywatel (1,070 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,530 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...