• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie ma połączenia przy podpięciu laptopa do gniazdka sieciowego

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
867 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez dyjok Nowicjusz (120 p.)
Witam, mam dosyć dziwny problem z którym próbowałem się uporać już od dłuższego czasu,  a mianowicie nie działa internet w laptopie po podłączeniu do gniazdka; do gniazdka leci kabel z modemu orange funbox. Zawsze do tego gniazdka podłączony był PS4 i internet normalnie działał, podłączyłem inny laptop do tego gniazdka też było połączenie. Gdy podłącze swój laptop na karcie sieciowej widnieje informacja "Kabel sieciowy jest odłączony", próbowałem zmieniać szybkość i dupleks w ustawieniach karty sieciowej, nic to nie dało. Kabel jest sprawny, gniazdko też jeśli ps4 i inne urządzenie podpięte działa bez zarzutów. Dodam jeszcze, że jak podepnę laptop bezpośrednio do modemu to działa, a jak do gniazdka to już nie.
komentarz 7 grudnia 2017 przez Tomek Wilnowski Użytkownik (610 p.)
1. Sprawdź czy się zapala żółta lampka jak podłączasz ten kabel do laptopa. Jak nie masz coś walnięte ze sprzętem, z kablem którego używasz do połączenia lub ruterem. Jeśli sygnał prawidłowo przechodzi przez kabel to ta lampka się zapali, lub będzie migała.

2. Jeśli odpowiedz na powyższe pytanie to pali się, miga czy cokolwiek karta daje znak życia. Masz prawdopodobnie coś z konfiguracją swojej karty sieciowej, możesz odpalić linuksa z płytki i zobacz czy w tedy zadziała.

3. Jeśli nie działa to ping pierw ruter potem jakiś serwer. Zobaczysz jakiego odcinka komunikacji sieciowej dotyczy twój problem.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 393 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...