• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kilka pytań dot. Linuxa od ignoranta

Object Storage Arubacloud
+1 głos
282 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez excavelty Bywalec (2,480 p.)
Cóż jestem kompletnym ignorantem, jeśli chodzi o wiedzę ogólną z informatyki. Pomimo zainteresowania się programowaniem, przez wiele miesięcy nie rozwinąłem się szczególnie w innych gałęziach.

Stąd kilka moich pytań:

- Jak "uczyć się" Linuxa? Dlaczego właściwie używacie go tak powszechnie? Jaka jest przewaga Terminala nad okienkami?

- Czy myślicie, że programista może sobie "odpuścić" niektóre dziedziny informatyki? Oczywiście nikt się wszystkiego nie nauczy, ale czy uważacie, że programista powinien mieć przynajmniej jakieś ogólne pojęcie o innych gałęziach?

-I tak zupełnie z innej kategorii: kiedy zaczynałem się uczyć programowania używałem C++. Teraz usiłuję naczuczyć się JS, ale napotykam na wiele dylematów. Jakie są właściwie ogólne koncepcje programowania w tym języku? Czy używa się "klas" z ECMA Script 2015? Czy naprawdę stosuje się powszechnie ten standard? Bo niektóre konstrukcje są dla mnie po prostu bardzo wyszukane.
komentarz 8 grudnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ty w ogóle wiesz co znaczy słowo ignorant?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 grudnia 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
wybrane 8 grudnia 2017 przez excavelty
 
Najlepsza
1 - Pracować w Linux i uczyć się nowych rzeczy, gdy zajdzie taka potrzeba

2 - Programista musi mieć świadomość istnienia wielu aspektów informatyki (np algorytmy), ale większości z nich się nie wykorzystuje w praktyce. Ogólne pojęcie o innych gałęziach, to dobre określenie.

3 - ES6 i Typescript dodają do JS lukier składniowy, który ułatwia tworzenie kodu. Warto go poznać, ale jest on tylko nakładką na już dostępne mechanizmy JS (prototypy). Moim zdaniem, klasy dużo ułatwiają.
komentarz 7 grudnia 2017 przez excavelty Bywalec (2,480 p.)
1. Czyli po prostu warto używać na co dzień tego systemu i uczyć się na zasadzie rozwiązywania pojawiających się na co dzień problemów? Czyli krótko mówiąc nie uczyć się tego "sztucznie", na zapas?
komentarz 7 grudnia 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Tak, jak to opisałeś w drugim pytaniu - przerób jakiś kurs Linuxa, bo niektóre rzeczy trzeba poznać, żeby nie popełniać błędów przy korzystaniu z systemu. Potem douczaj się na bieżąco, gdy zajdzie potrzeba, bo na przykład trafisz na ścianę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 444 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 298 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 611 wizyt

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,520 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...