• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sieci VPN - podstawowe pytania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
752 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Whiteniga Nowicjusz (120 p.)

Witam! 

Jak w temacie, muszę przygotować projekt/prezentację o Sieciach VPN na około 10/15 min omówienia.

Przeczytałem trochę na ten temat, ale jako że nie jestem asem z informatyki ciężko mi to wchodzi do głowy.

I tu pada moje pytanie, tak na prosty chłopski rozum. Na jakiej zasadzie to działa i jakie korzyści z korzystania z owych sieci może mieć zwykły użytkownik? 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc smiley

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2017 przez Tomek Wilnowski Użytkownik (610 p.)

Wykupując serwer VPS możesz łączyć się z zupełnie innego miejsca na świecie z innym adresem IP. Prawdziwy serwer VPN zaszyfruje ci również twoją komunikację pomiędzy tobą a serwerem ( klíent -> serwer).

Dzięki czemu zyskujesz na bezpieczeństwie oraz na anonimowości.

Do wad możesz zaliczyć, że przepustowość twojego łącza jest ograniczona od przepustowości twojego serwera VPN, a wykupienie serwera VPN jest zazwyczaj płatne chociaż znane są mi też darmowe rozwiązania jak np. protonVPN

komentarz 7 grudnia 2017 przez daedhelil Użytkownik (680 p.)

Z tym bezpieczeństwem i anonimowością to bym nie przesadzał. Administrator serwera VPN może przejąć wszystko, co przez niego przepuściłeś. Szyfrowanie? Proszę cię... laugh

komentarz 7 grudnia 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Z szyfrowaniem nie wiem jak jest, ale na pewno ISP nie będzie nadstawiał karku, jeśli z użyciem jego serwera doszło do przestępstwa. Po prostu wyda każdego użytkownika policji, jeśli policja tego zażąda.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 738 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2017 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 74 wizyt
pytanie zadane 12 lutego w Sieci komputerowe, internet przez pepo Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 802 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez MichalO Początkujący (310 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...