• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sieci VPN - podstawowe pytania

0 głosów
153 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Whiteniga Nowicjusz (120 p.)

Witam! 

Jak w temacie, muszę przygotować projekt/prezentację o Sieciach VPN na około 10/15 min omówienia.

Przeczytałem trochę na ten temat, ale jako że nie jestem asem z informatyki ciężko mi to wchodzi do głowy.

I tu pada moje pytanie, tak na prosty chłopski rozum. Na jakiej zasadzie to działa i jakie korzyści z korzystania z owych sieci może mieć zwykły użytkownik? 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc smiley

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2017 przez Tomek Wilnowski Użytkownik (610 p.)

Wykupując serwer VPS możesz łączyć się z zupełnie innego miejsca na świecie z innym adresem IP. Prawdziwy serwer VPN zaszyfruje ci również twoją komunikację pomiędzy tobą a serwerem ( klíent -> serwer).

Dzięki czemu zyskujesz na bezpieczeństwie oraz na anonimowości.

Do wad możesz zaliczyć, że przepustowość twojego łącza jest ograniczona od przepustowości twojego serwera VPN, a wykupienie serwera VPN jest zazwyczaj płatne chociaż znane są mi też darmowe rozwiązania jak np. protonVPN

komentarz 7 grudnia 2017 przez daedhelil Użytkownik (620 p.)

Z tym bezpieczeństwem i anonimowością to bym nie przesadzał. Administrator serwera VPN może przejąć wszystko, co przez niego przepuściłeś. Szyfrowanie? Proszę cię... laugh

komentarz 7 grudnia 2017 przez Benek Nałogowiec (44,910 p.)
Z szyfrowaniem nie wiem jak jest, ale na pewno ISP nie będzie nadstawiał karku, jeśli z użyciem jego serwera doszło do przestępstwa. Po prostu wyda każdego użytkownika policji, jeśli policja tego zażąda.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 66 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Meardy Gaduła (3,830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 60 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia w Sieci komputerowe, internet przez przemyslawski Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 121 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez the_krecik Nowicjusz (180 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.
Ciekawy innych porad? Odwiedź tę stronę!

45,647 zapytań

86,005 odpowiedzi

171,760 komentarzy

22,136 pasjonatów

Przeglądających: 139
Pasjonatów: 1 Gości: 138

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...