• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodawanie strony do baz google

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
278 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2015 w Offtop przez Sprat Użytkownik (620 p.)
edycja 16 czerwca 2015 przez Sprat
Witam. Dostalem takie zagadnienie jak w temacie tego postu na poprawe przedmiotu 'Statystyczne strony internetowe'. Mam zrobic z tego prezentacje lub referat. Czy moze mi ktos wyjasnic o co w tym chodzi? Podrzucic jakies ciekawe linki, poradniki, artykuly? Oczywiscie bede googlowac ale moze ktos sie na tym akurat zna. Pozdrawiam serdecznie.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
wybrane 18 czerwca 2015 przez Sprat
 
Najlepsza
Statyczne strony internetowe - jak sama nazwa mówi, będzie to strona internetowa ze statyczna treścia. Co to oznacza? Tekst, który będziemy wprowadzać na stronie, jest bezpośrednio wprowadzany z poziomu kodu HTML  ( PHP służy do przedstawiania treści dynamicznych - pobieranych z bazdy ).   Statyczne strony nie będa korzystać z żadnych CMS itp.

 

Będziesz się obracał w tematyce HTML (CSS).

Mam nadzieję że rozumiesz o co chodzi :)
komentarz 16 czerwca 2015 przez Sprat Użytkownik (620 p.)
Aj sory, zle sformulowalem pytanie. Chodzi mi o zagadnienie, ktore jest w temacie tego pytania.
komentarz 16 czerwca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
W jaki magiczny sposób chciałbyś umieścić swoja stronę w bazie google ? :D

Chyba, ze chodzi Ci o indeksowanie swojej strony w wynikach wyszukiwarki google'a :)

W takim razie wygoogluj sobie termin "SEO", "white and black SEO", "pozycjonowanie" etc.

Obecnie sa to skomplikowane algorytmy majace m.in. za cel odrzucenie stron nic nie wnoszacych itp.

Ewentualnie sprawdź narzędzie Google analytics :)
komentarz 18 czerwca 2015 przez Sprat Użytkownik (620 p.)
Wiesz, ja wcale nie chce nic umieszczac. Poprostu dostalem taki temat na 'prezentacje'.
komentarz 18 czerwca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Myślę, że nauczycielowi mogło bardziej chodzić o SEO ( pozycjonowanie ) i indeksowanie strony przez roboty google'a, ale z ich rozumowanie to różnie bywa :D
+3 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
+1 głos
odpowiedź 17 czerwca 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Ogólnie, jeżeli do Twojej stron linkuje sporo innych stron i wytwarza ona spory ruch, to prędzej czy później robot google dostanie się na nią i sam ją zaindeksuje. Istnieje także możliwość dodania swojej strony do indeksu google ręcznie korzystając z tego formularza: https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url. Jest to zdecydowanie szybsza metoda. Poszukaj, jest naprawdę dużo materiałów w sieci na ten temat ;)

Pozdrawiam!
0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2015 przez Sprat Użytkownik (620 p.)
Dzieki za pomoc, udalo sie poprawic przedmiot na 5 ; ) Oczywiscie chodzilo o pozycjonowanie i indeksowanie, nie wiem czemu temat tak brzmial.
komentarz 23 czerwca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)

"nauczyciele"  ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 429 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2017 w HTML i CSS przez gothdawid Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 100 wizyt
pytanie zadane 6 dni temu w Sieci komputerowe, internet przez MarcinB Początkujący (330 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...