• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyszukiwarka na stronie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,100 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2017 w JavaScript przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
Witam,

Robię własną stronę w formie bloga i zatrzymałem się na wyszukiwarce. Chciałbym, aby po wpisaniu frazy i kliknięciu wyszukaj posty przefiltrowały się bez przeładowania strony w miejscu w którym się znajdują, ale kompletnie nie wiem jak mam się do tego zabrać...i co mi będzie potrzebne

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie
Pozdrawiam

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)

Najlepiej by było, jakbyś się nauczył używać korzystać z silnika np. ElasticSearch.

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2017 przez kevin Mądrala (5,010 p.)

Jeżeli chodzi Ci o przeszukiwanie tych postów które się już załadowały i wylistowane na stronie i chcesz za pomocą JS znaleźć i zaznaczyć te które zawierają podaną frazę to możesz "przelecieć" po każdym nagłówku posta i sprawdzić czy zawiera podaną frazę.

Przykład: https://jsfiddle.net/adriansikora344/g6ojc8b4/

A jeżeli chodzi Ci o szukanie postów które nie są wylistowane na stronie to zasada jest podobna tylko dzieje się to po stronie serwera.

komentarz 7 grudnia 2017 przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
Dzięki za poddanie pomysłu i zaangażowanie. Bardziej chodziło mi o przeszukiwanie wszystkich postów z całej strony... Mógłbyś coś doradzić w tym kierunku? Baza danych + PHP czy da radę prościej?
–1 głos
odpowiedź 6 grudnia 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
edycja 6 grudnia 2017 przez ProgramistaStepek

Jest coś takiego jak array.prototype.filter przez który przerzucasz tablicę postów i zostawiasz tylko te posty, które zawierają frazę z wyszukiwarki. To takie chyba najprostsze rozwiązanie. 

Edit: Co do "bez przeładowania strony" to po prostu po kliknięciu "wrzucasz" te przefiltrowane posty w dane miejsce na stronie.

komentarz 6 grudnia 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Co Nie? :)
komentarz 6 grudnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Nie trolluje, i tą wypowiedzią konczę tą dyskusje. Chłopcze napisałeś że nie ma czegoś takiego jak filtrowanie tylko po stronie backend? Mogę Ci to w łatwy sposób udowodnić, jak również filtrowanie po stronie klienta np. na danych tabelarycznych, gdzie to jest całkiem okej.

Wybacz ale szkoda mi czasu na podejmowanie rozmowy z Tobą.
komentarz 6 grudnia 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
W sumie lepiej skończyć rozmowe, bo tylko mnie w dziwny sposób próbujesz obrazić i wcielasz nie moje słowa w me usta. Naucz się czytać ze zrozumieniem :)
komentarz 6 grudnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Co próbuję? Oj chłopcze, chłopcze że tak spytam ile Ty masz lat? Zdaje sobie że na tym forum średnia wieku jest bardzo niska, no ale...
komentarz 6 grudnia 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Dorosły się Pan znalazł :) Lata doświadczenia w programowaniu a czytać nie umie, ulala. Jak sobie radzisz z dokumentacją? Pokaże Ci coś 1) "W ogóle nie ma czegoś takiego jak filtrowanie TYLKO przez backend i TYLKO przez frontend" - Jeśli dana osoba tak piszę, chodzi jej oto, że nie filtruje się w dzisiejszym świecie TYLKO przez backend lub TYLKO przez frontend, ponieważ nie jest to zero jedynkowe. Czemu nie jest? Wystarczy przeczytać następne zdanie - "To zależy od wielu czynników". Tak od wielu - ilość rekordów w bazie, szybkość serwera, ilość użytkowników. Nie rozumiem czemu do mnie sapiesz. Nie wiem co sobie ubzdurałeś po moich powyższych słowach, ale wydaje mi się, że myślisz, że uważam, że nie istnieje coś takiego jak filtr po backendzie? No jeśli tak, to gratuluje umiejętności czytania ^^

tldr - filtruje się po kliencie lub po serwerze - zależy od czynników. MOŻNA TYM I TYM, BA! NAWET NA JEDNYM PORTALU

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 233 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 312 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 113 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...