• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór domeny oraz serweru.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
626 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Alcomats Użytkownik (580 p.)
Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie firmy polecacie jeśli chodzi o wybór domeny i serweru. Chciałbym opublikować stronę o nazwie "www.nazwafirmy.pl" oraz obowiązkowo żeby można było założyc firmowego maila np: biuro@nazwafirmy.pl. Z trzech wydaje mi się najbardziej popularnych znalazłem :

nazwa.pl

home.pl

az.pl

ale opinie są podzielone.

Byłbym wdźięczny jeśli podzielilibyście się Waszymi  !

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 6 grudnia 2017 przez Alcomats
 
Najlepsza
Żadna z wymienionych firm się nie nadaje, ceny są bardzo mocno wygórowane. Jeśli chodzi o domeny to zwracaj uwagę na cenę odnowienia po pierwszym roku, bo taką będziesz płacił przez X lat utrzymywania domeny. Przeważnie usługodawcy kuszą ceną rejestracji, która to wynosi złotówkę czy czasem nawet jest darmowa, a później za każdy kolejny rok każą płacić około 130 zł (i jeszcze ta niska cena rejestracji jest u nich promocją na którą się godzisz, przez co nie możesz wykonać transferu nim raz nie opłacisz domeny po tej kosmicznej cenie). A więc jeśli chodzi o domeny polecam OVH - np. dla domeny .pl rejestracja to około 12 zł, odnowienie na każdy kolejny rok to 50 zł.

Jeśli chodzi o hosting to również na chwilę obecną mogę polecić linuxpl.com, nasze forum u nich działa i jest w porządku. Support błyskawiczny, bardzo pomocny. Długi czas polecałem Hekko.pl, lecz ci niestety zaczęli się trochę psuć po przejęciu przez H88 (jedna duża spółka zaczęła przejmować mniejsze firmy hostingowe). Jakość usługi nadal jest w porządku, ale wydłużył się czas oczekiwania na support, podnieśli ceny i takie tam. Z gorszych wieści - linuxpl.com niedawno również niestety zostało przejęte przez wspomnianą spółkę, H88. Co się będzie działo dalej nie wiadomo, na razie nie odczułem osobiście żadnego pogorszenia. Co by nie było to na pewno wspomniane firmy będą lepsze od Home czy Nazwy, które przy hostingach stosują podobny myk - pierwszy rok jest niby w promocji za niedużą sumę, każdy kolejny to cena kilka razy większa.
komentarz 5 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A mógłbyś coś więcej napisać na temat H88 gdy przejęli Hekko? Zaskoczyłeś mnie tą informację, że przejmują też linuxpl, z ciekawości właśnie odszukałem ostatnio FV od nich (sierpień 2017) za usługi dodatkowe (włączenie node na jednym z serwerków) i dalej mam Serveradmin jako sprzedającego.
komentarz 5 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Piszą o przejęciu np. tu: https://www.pb.pl/r22-goni-home-pl-897993, potwierdza to też strona H88: http://www.h88.pl/, jak i jednego wieczoru na czacie linuxpl potwierdził mi support. Przejęcie jest z listopada, więc dość świeża sprawa, faktura z sierpnia więc na pewno była na ich dane. Z resztą w ogóle nie wiem jak z tym będzie, obecnie strona, regulaminy (https://linuxpl.com/Regulamin) i wszystko dalej wskazuje na Serveradmin - może potrzeba czasu?

Więcej nie za bardzo wiadomo, na czacie wiele się nie dowiedziałem. Pan jedynie zapewnił mnie że jakość usług i supportu na pewno nie spadnie (zapytałem bo w Hekko support mocno podupadł), co do cen nie był w stanie powiedzieć. Podobnie nie był w stanie określić roli nowych właścicieli, tj. czy dalej będą mieli jakiś głos decyzyjny (bardzo fajnie współpracowało mi się z nimi przy organizacji konkursu na forum) czy też nie. W zasadzie tylko tyle wiem.

A o samym Hekko... Nie wiem co więcej, po prostu podnieśli ceny, lekko modyfikując przy tam pakiety, np. dodając SSH którego nie było. Wydłużył się czas oczekiwania na support - wysyłam proste pytanie i zamiast czekać na odpowiedź 5 minut, jak kiedyś, czekam teraz z godzinę. Przypadek znajomego: miał hosting z nowym pakietem w którym powinno być SSH, lecz gdy chciał je włączyć dowiedział się że nie może, bo dane konto hostingowe było na jakiejś tam starszej infrastrukturze (sprzedają coś czego nie są w stanie zaoferować?) - na szczęście po niezbyt długim czasie taka możliwość się pojawiła. Sama jakość działania usługi w moim odczuciu nie spadła, działa stabilnie, nie mam problemów, choć też mało tam hostuję (więcej na VPSach w innej firmie).

komentarz 5 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ja z właścicielami nie miałem kontaktu, ale bardzo dobrze mi się rozmawiało z ich adminami, na prawdę pomocni ludzie. Ceny szczerze mówiąc mnie mniej zastanawiają bo raczej nie będzie dużych różnic nawet gdyby chcieli podnieść, a parę zł niewiele zmieni. Miejmy nadzieję, że tak jak mówisz, nie pogorszy się jakość obsługi. Kiedyś korzystałem z firmy Ebitda (poznańskiej)... ehh nie polecam nikomu nigdy przenigdy...
komentarz 5 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ja miałem tę przyjemność, bardzo fajne osoby - nie było po prostu czuć od nich takiego korporacyjnego trybu, co obawiam się może wejść po przejęciu przez H88. Ceny, no cóż, zgodzę się że te kilka zł może i nie jest istotne, jeśli coś faktycznie działa dobrze, ale Hekko mnie zniechęca. I jak jeszcze podwyżkę ceny hostingu da się uzasadnić (lepsze parametry np.), tak podwyżki cen domen nie bardzo (może co, więcej czasu na obsługę, której prawie wcale przy domenach nie ma?): https://www.hekko.pl/domeny_cennik.html - było 54 zł za odnowienie .pl, jest 85... A każdy kto włoży odrobinę wysiłku może sprawdzić jaka kwota odprowadza jest do NASKu, reszta zostaje u rejestratora :) Dlatego do domen zostaje tylko OVH. A tej firmy Ebitda totalnie nie kojarzę, nawet nie widzę strony w Google. Zamknęli się, a może źle szukam?
komentarz 5 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

A tej firmy Ebitda totalnie nie kojarzę

tym lepiej dla Ciebie i Twoich nerwów :)

Firma była oki, nawet kiedyś stawiałem na niej stronkę szkoły. W pewnym momencie jednak zwolniło się z niej mnóstwo ludzi (w tym admini i konsultanci) i został w sumie 1 gość, który obsługiwał e-maile i telefony... Dodzwonić się... masakra. Zresztą nawet w rozmowach nie ukrywał swojego zdania na temat niskiej jakości firmy w której pracuje :) Adres mieli na ul.Szarych Szeregów w Poznaniu... kiedyś, bliski załamania nerwowego pojechałem tam i się okazało, że to adres słupek :) Miły Pan ochroniarz powiedział, że mogę sobie chodzić po całym budynku (ale uwierz mi, bałbyś się tam wejść :) ale w realu nie ma tam nawet ani jednej firmy... a w papierkach wsio pozajmowane :)

Co najlepsze, w google fakt, nie ma ich już jakiś czas, ale co parę miesięcy dostaję info, że mam nieopłacone domeny i serwery i mi je wyłączą :) Fakt, domeny takie miałem u nich... ponad 5 lat temu :D

komentarz 5 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Och, to aż taka akcja... Mogę sobie to wyobrazić patrząc na nie tak dawną aferę z 2be.pl, którą z ciekawością śledziłem, więc spoko. Cóż, trzeba po prostu wybierać zaufane firmy i liczyć, że nic takiego się nigdy u nich nie stanie, oby na nas nie trafiło :)
komentarz 6 grudnia 2017 przez Alcomats Użytkownik (580 p.)
Panowie dzięki bardzo za Waszą szczegółową opinie, i cheć rozpisania się! Decyduje się na https://linuxpl.com - wygooglowałem opinie na ich temat i zdania są podobne do Waszych . Dzięki!
+3 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Polecam: https://linuxpl.com/Konto-W2GB_f_2_pakiet_20

Sam mam kilka takich serwerków i jestem zadowolony, szczególnie ze wsparcia technicznego (nawet w środku nocy można ich dorwać na czacie i e-mail :) i z możliwości włączania praktycznie dowolnych usług jakie do tej pory potrzebowałem (np. node, npm, dowolne zmiany w konfiguracji php, mysql itp.). Nie wypowiem się co do cen w stosunku do konkurencji bo szczerze mówiąc nawet nie analizuję za bardzo.
komentarz 6 grudnia 2017 przez Alcomats Użytkownik (580 p.)
Dzięki wielkie Tomek za Twoją opinie, wygooglowałem również tą firmę i ma dobre opinie, dzisiaj sie biorę za zakup :)
+1 głos
odpowiedź 6 grudnia 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
Ja też mogę polecić linuxcom.pl, mam na ich serwerze moją stronę internetową i działa dobrze praktycznie cały czas. Panel prosty w obsłudze. Ze dwa razy miałem do nich pytania a raz problem techniczny. Za każdym razem otrzymywałem odpowiedź od nich zaskakująco szybko (kilka minut) a spodziewałem się odpowiedzi na drugi dzień :).

Jak na razie mogę polecić ich, mam tylko nadzieję, że jakość usług nie ulegnie zmianie.
komentarz 6 grudnia 2017 przez Alcomats Użytkownik (580 p.)
Dzięki obl !
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2017 przez Alcomats Użytkownik (580 p.)
A jeszcze mam teraz jedno pytanie, ponieważ niestety moja nazwa firmy jest zajęta... i mam do wyboru teraz stworzyć domene -  nazwa-firmy.pl lub nazwafirmy.com.pl  bez myślnika? Jaka jest różnica między .pl a com.pl ? Oprócz oczywiście nazwy i ceny ?
komentarz 6 grudnia 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
pl jest bardziej "prestiżowa" i wygląda profesjonalniej
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2017 przez Crash182 Gaduła (3,600 p.)
Ja mogę polecić Webio, dość długo już używam i jestem zadowolony.

Nie wiem jak cenowo to wychodzi, ja głównie szukałem czegoś pod ASP .NET

home.pl tez miałem, cóż mogę powiedzieć... działało :)
komentarz 7 grudnia 2017 przez Alcomats Użytkownik (580 p.)
Dzięki Crash182 ! Już jestem po zakupie na linuxcom.pl :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 609 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 406 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 358 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...