• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Spotkanie nt cyberprzemocy, smieszna sytuacja :D

Object Storage Arubacloud
+19 głosów
2,136 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2017 w Offtop przez Squer Obywatel (1,170 p.)

Godzina okolo 10, mamy spotkanie z policja nt. cyber przemocy. Wiadomo jak to wiekszosc, nie zbyt to interesowalo, ale do rzeczy. Policantka tam prezentuje swoje a ten drugi siedzi i słucha. W pewnym momencie skonczyla, zamyka projekt i na projektorze widze: 

Dobra, babka szybko wylaczyla kompa, w tym momencie z moich ust padło pytanie "Co grozi za nielegalne oprogramowanie?" Odpowiedziała, rekwiracja sprzętu itd.. Następnie powiedziałem że nie wiem czy widziała, ale na tym sprzęcie jest nieoryginalny windows - odpiwedziała "ale tu jest inaczej" i szybko zmieniła temat :)

 

komentarz 5 grudnia 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Nie w dół, a w górę miało być :D

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 grudnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
"prawo ponad prawem, państwo w państwie..."
0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
Policjant nie wsadzi policjanta do więzienia. Sąd nie da wiary tobie, zawsze słowo policjanta jest traktowane nadrzędnie. To samo tyczy się urzędnika państwowego. Warto o tym pamiętać i wiedzieć w jakiej rzeczywistości żyjemy. Policjanci częściej łamią prawo czy przepisy kodeksu drogowego i to nie dlatego, że jadą na interwencję tylko dlatego, że im nikt mandatu za przekroczenie prędkości nie wystawi.

Nawet gdybyś próbował interweniować w tej sprawie i wymierzyć jakąś wyższą sprawiedliwość w imię równości wobec prawa (jakby coś takiego na tym świecie mogło istnieć), to i tak nic nie wskórasz. Cała sprawa zostanie zamieciona pod dywan i tyle :)

I tak jest praktycznie wszędzie, w mniejszym lub większym stopniu, ale jest.
komentarz 5 grudnia 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Zdarzają się też przeciwne przypadki. Przykładowo policjant, który będąc po cywilu, interweniował, gdy dwóch młodych dewastowało przystanek. Dostał nożem i osierocił dwójkę dzieci.
komentarz 5 grudnia 2017 przez Squer Obywatel (1,170 p.)
Nawet nie próbuje coś z tym robić bo mi sie nie chce i wiem ze nic z tego nie bedzie, a ze policja to wyzsza faworyzowana warstwa spoleczena to wiadomo od dawna.
komentarz 5 grudnia 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
@Benek oczywiście, że tak. Mało tego, nawet ten policjant co nagminnie nagina prawo może czasami coś dobrego zrobić. Ale trzeba mieć tupet żeby pouczać drugiego człowieka, karać go np. mandatem  a samemu łamać nagminnie te same przepisy. Ja bym tak nie potrafił.
komentarz 5 grudnia 2017 przez Squer Obywatel (1,170 p.)
Niestety tak jest i nic się nie poradzi - to że ktoś jest policjantem nie znaczy że musi być chodzącym aniołem. Również nie oznacza to że ma karać innych za takie błędy które sam popełnia :)
komentarz 5 grudnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
"Również nie oznacza to że ma karać innych za takie błędy które sam popełnia :)", prawo to prawo. Że sam siebie nie ukarze to wcale nie oznacza że ma kogoś innego nie karać.
komentarz 5 grudnia 2017 przez Squer Obywatel (1,170 p.)
Jeśli łamie prawo chociażby w postaci posiada nielegalnego oprogramowania to robi to świadomie i już nie powinien byc na tym stanowisku :)
2
komentarz 5 grudnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Mały człowieczku, to trzeba było wyciągnąć telefon i zadzwonić na policję. Posiadałbyś ilość świadków pozwalajaca na to, aby to wygrać. Nie wiem czy wiesz ale ta Pani skorzystała ze swojego prywatnego sprzętu aby przekazać Wam wiedzę w ciekawszy sposób, niż poprzez samo gadanie. To mógłbyś docenić, a jeśli podchodzisz tak roszczeniowo do życia, to może na kolegów, rodzinę też donieś, albo inaczej dorośnij najpierw.

Oczywiście to niefajnie, że taka osoba posiada nielegalne oprogramowanie, ale tylko niefajnie nikt za to pracy nie powinien tracić. Jak zrozumiesz realia panujące w tym kraju, myślę że całkiem inaczej będziesz wypowiadał się na takie tematy.
komentarz 6 grudnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Ta policjantka powinna być wywalona z roboty na zbity pysk i dostać mandat oraz konfiskatę mienia. Wystarczyło powiedzieć policjantowi który siedział obok aby ukarał koleżankę mandatem i postąpił zgodnie z procedurami.

Zatrzymanie obywatelskie

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 355 wizyt
+3 głosów
0 odpowiedzi 195 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2018 w Offtop przez MamerT Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 204 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2018 w Offtop przez shy_fox Gaduła (4,320 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...