• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Doświadczenie vs studia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
800 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Verse Nowicjusz (120 p.)
Witam,
część osób twierdzi, że nie warto iść na studia, tylko zdobywać doświadczenie w zawodzie ( mowa oczywiście o informatyce :P ) reszta, że studia przydają się i warto je ukończyć nawet kosztem mniejszego czasu poświęconego pracy zawodowej.
Mam mianowicie w związku z tym pytanie - problem.
Wyobraźcie sobie, że macie firmę w branży IT i chcecie zatrudnić jednego pracownika. Zgłasza się dwóch potencjalnych i szeroko rozumianych programistów. Jeden bez studiów, ale ma 4-5 lat doświadczenia w branży, a drugi po studiach, bez jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego.
Testy sprawdzające umiejętności zdają ( o dziwo! :P ) na takim samym poziomie.

Pytanie: Którego z nich zatrudnicie i dlaczego?

Oczywiście jest to tylko teoretyczne założenie, które stworzyłem, aby poznać Wasze opinie i podejścia, dlatego proszę o niebulwersowanie się. :)

Serdecznie pozdrawiam
komentarz 4 grudnia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
trochę za dużo chyba dałeś jednemu doświadczenia w porównaniu do tego po studiach :P

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
doświadczenie + studia > doświadczenie

doświadczenie > studia

studia > nic

I tutaj nie ma co pytać o opinię, bo to jest suchy fakt ;)
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Te dwie osoby łączy tylko taki sam wynik z testu umiejętności, więc super, tak się im trafiło, ale jest masa rzeczy które je dzieli - myślę że sensownym wyjściem z tej sytuacji byłoby popatrzenie w CV i sprawdzenie jakie mają osiągnięcia przez ten czas, w jakich projektach brali udział, jakie dodatkowe umiejętności (typu języki obce) posiadają, oraz jakie mają oczekiwania w stosunku do zarobków, wypisać wady i zalety każdego a potem wybrać tego, który ma po swojej stronie więcej plusików.
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nie wiem o co Tobie chodzi. Czy o rozwiązanie zagadki czy o podjęcie decyzji czy warto studiować.

Ja bym brał inteligentniejszego.

A jeśli chodzi o dylemat czy warto iść do szkoły to myślę że jednak warto. Wiem że szkoła dużo nie nauczy, ale po szkole jest większa szansa na zdobycie dobrej pracy. Google, Intel, Blizzard, Nokia, Microsoft - takie firmy nie zaoferują pracy maturzyście. Tak samo żaden urząd państwowy, chociaż wiem akurat nikt nie celuje w sektor państwowy bo choć ciepła posadka to jednak dużo mniej płatna. Reasumując według mnie jak najbardziej warto zrobić studia.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 322 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 376 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Programmingc100 Bywalec (2,620 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,507 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...