• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język wybrać?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
900 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w Inne języki przez Deleteuser Użytkownik (500 p.)
Witam serdecznie. Zamierzam szkolić się jako programista. Chciałbym wybrać język, który jest nowoczesny, prosty i bardzo praktyczny. Zainteresowałem się Pythonem 3, aczkolwiek nie mam zielonego pojęcia jak to w ogóle działa w praktyce i z czym się je. Warto? Jeśli tak, to od jakiej sekcji poradników zacząć i jak przeskakiwać z poziomu na poziom? Bardzo trudno mi się w tym wszystkim odnaleźć i potrzebuję jakiegoś ukierunkowania. A może lepiej wybrać inny język?

Z góry dzięki za pomoc i propozycję i pozdrawiam.
2
komentarz 4 grudnia 2017 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Jakiś język w pełni obiektowy. Za c++ to się nawet nie bierz... Szkoda czasu. Polecam Javę lub C# na początek. Jest bardzo dużo materiałów do nauki. Co za tymi języki idzie będziesz musiał się nauczyć SQL'a i zarządzania bazami. Jak dla mnie same plusy. W procedurze już nikt nie pisze także jak ktoś wyjedzie tutaj z Pascalem albo C++ to zlej bo się zniechęcisz.
komentarz 5 grudnia 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
A czemu programowanie = obiektówka? Od dobrych kilku lat mamy także potężne i dojrzałe języki funkcyjne (Erlang, Haskell…).

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Dyskusja na temat tego, jaki język programowania na początek jest najlepszy, nie ma sensu. Przerób jakiś kurs Pythona 3, np od TheNewBoston i zobacz, czy Ci pasuje :)
+1 głos
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Java lub/i C#. Java jest statystycznie lepiej płatna. Co do zakresu wiedzy to raczej powinieneś umieć Networking, bazy danych. Ponadto to zależy od miejsca pracy.
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ja już bym się trzymał Pythona 3, na tiobe jest już na czwartej pozycji. Jest tak samo prosty jak PHP i na start idealny. C# i Java są dość trudne, bardzo rozbudowane wraz z frameworkami. A Python w połączeniu z Django jest bardzo prosty.
–3 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez jveaster Początkujący (440 p.)
edycja 4 grudnia 2017 przez jveaster
Powiem krótko - C#. Python jest również prosty, ale nie aż tak praktyczny. Wiele zależy też od tego jakie aplikacje chcesz robić.
1
komentarz 4 grudnia 2017 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Python ma swoje ograniczenia, podobnie jak Java czy C# i nawet podobnie jak C++. To wszystko zależy od typu pracy jaką twój program ma wykonywać. Podaj nieco więcej konkretów np.: Co chciałbyś zrobić - to pozwoli nam lepiej pomóc, jaki język powinieneś wybrać. Pamiętaj, że decyzja należy od ciebie.

the-danger - nie rzucaj się bez powodów. Każdy ma prawo do wyrażania zdania. Assembler jest szybki, ale jak również piekelnie trudny. C++ ma niewiele rzeczy wbudowanych, co wymusza albo pisanie od zera, lub szukanie bibliotek.

Osobiście polecam C#.
komentarz 4 grudnia 2017 przez jveaster Początkujący (440 p.)

Dla każdego co innego. Jeżeli już musi być Python - polecam https://python.swaroopch.com, ale jeżeli kolejny potencjalny informatyk straci zainteresowanie swoją pasją to nie biorę za to odpowiedzialności wink. Tak btw. to C++ mnie nie zniechęcił.

komentarz 4 grudnia 2017 przez Deleteuser Użytkownik (500 p.)
Chciałbym programować w jakimś języku, który będzie odbierany przez większą skalę odbiorców. Myślę nad językami webowymi może, głównie interesuje mnie pisanie jakiś skryptów/panelów zarządzania, sam design strony chyba odpada, bo nie czuję w tym weny twórczej, a bardziej pod kątem mechaniki. Lubię, gdy efekt jest widoczny dla oka.
komentarz 4 grudnia 2017 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
No to PHP, Ruby, Python
komentarz 6 grudnia 2017 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Jak również Java i ASP.NET -> C# nadają się do backendu. Porozglądaj się np.: co jest lepiej opłacane oraz jeśli jesteś początkującym to zapoznaj się z poziomem truności.

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...