• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dobra ksiazka i przyszlosc

Object Storage Arubacloud
0 głosów
369 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w Python przez DiscoKoza Nowicjusz (120 p.)
Witam, od tygodnia zajmuje sie programowaniem przerobilem wiekszosc filmikow na temat c++ na kanale Pasja Informatyki, jednak ostatecznie po przeczytaniu kilku arytkułów wybór padł na Pythona. Niestety nie moge nigdzie znalezc ksiazki wartej polecenia. Czy ktos uzywal cos co otworzy umysl na ten jezyk?

Druga sprawa to przyszlosc programisty bez studiow informatycznych. Ile zajmie mi nauka programowania by przejsc do etapu, w ktorym to moze zostac moja praca. Oczywiscie wiem wiem narazie jestem w tym tydzien(z wyjatkiem epizdou z przed 8lat kiedy liznalem htmla), ale naprawde czuje ze to jest to co chcialbym robic w zyciu. Nie mowie tutaj ze do konca bede siedzial w pythonie bo oczywiscie chce poznawac jak najwiecej.Moze ktos opisze jak to u niego wygladalo? Na koniec dodam ze mam 19 lat.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)

Jeśli chcesz rozpocząć zabawę z pythonem, to dobrym wyborem jest interaktywny kurs. Na samym początku powinien Ci dać dużo więcej niż książka. Dalej zastanowiłbym się nad wydaniem paru zł i przerobieniu całej ścieżki odnośnie pythona na TeamTreeHouse. (Jest 7 dniowa wersja próbna)

A druga sprawa to bardzo różnie, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, dobrej ścieżki nauki ( a tutaj, można się ładnie pogubić), wytrwałości, lokalizacji, rodzaju pracy. umiejetności miękkich (trzeba się jakoś "sprzedać", na pierwszej rozmowie) a nawet szczęścia. Generalnie nastaw się na działanie, a nie dumanie nad tym jakie to jest super. Bo imho programowanie, to nie jest taki łatwy orzech do zgryzienia, nie każdy się nadaje (chociaż w Holandii dali radę uchodźców przerobić na coderów  ). A mimo to większości osób na początku przygody wydaje się że jest to odpowiednia droga dla nich (zarobki, prestiż, moda,  z zewnątrz wygląda jakbyś ciężkiej pracy nie wykonywał). Po tyg. nie napotkałeś większych problemów, ani dużej złożoności.

Życzę powodzenia ;)

komentarz 4 grudnia 2017 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)
Polecam Treehouse, nie tylko do nauki Pythona. Wszystkie kursy mają bardzo fajnie zrobione, porozbijane na krótkie filmiki, które przyjemnie się przerabia. Kwestia tego czy masz kasę aby płacić co miesiąc około 100zł.
komentarz 4 grudnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Materiałów w sieci jest za darmo tyle, że aż żal wydawać pieniądze. Chyba, że ktoś lubi.
1
komentarz 4 grudnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Oj, nie rozumiesz. Za pieniążki dostajesz jakość + konkretną śćieżkę (kolejność przyswajnego materiału + wiele innych bonusów jak super community). A koszt wynosi tylko 100 zł/msc, i jest super wprowadzeniem w świat programowania. Jeśli ktoś dysponuje dużą ilością czasu oraz nienaganną inteligencją + chce do tego wiązać swoją przyszłość z tym zawodem. To koszt 100 zł wydaję się śmieszny. Już nie róbmy sobie żartów że dorosła osoba, nie jest wstanie dysponować środkami przeznaczonymi na edukację w wysokości 100 zł. Cena w  granicach karnetu na siłownię.
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)

Tutaj znajdziesz listę książek wprowadzających do Pythona, są to pozycje polecane przez samych twórców języka. Oczywiście jeżeli znasz dobrze angielski.

Z polskich książek ludzie polecają tą książkę a następnie tą.

 

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez LoveYourLife Nowicjusz (200 p.)
Polecam kursy na Udemy, ostatnio były w świetnych cenach. Sam mam kurs Javy i jestem zadowolony. -35zł jak za darmo.
0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 597 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 320 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2015 w C i C++ przez qaz2652 Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 229 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...