• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chcę zostać informatykiem i nie wiem jak się za to zabrać?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,384 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w C i C++ przez XamiTime Nowicjusz (120 p.)
Zostanie informatykiem jest moim marzeniem od zawsze ale nic nie potrafię z tym zrobić. Wiem że informatyk to bardzo ogólne słowo ale właśnie moja droga też jest bardzo ogólna. Chciał bym żeby ktoś mi wskazał drogę może wtedy zrobię coś ze sobą. Umiem robić podstawowe strony ale odpuściłem. Chciałbym bardzo robić gry ale NAJBARDZIEJ o boże.... Sztuczna inteligencje. Jak tylko widzę program który sam się uczy grac i wygrywać to od razu myślę jest jest to coś niesamowitego i dla mnie. Każda rada będzie pomocna nawet(ogarnij się) :).

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 grudnia 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

ogarnij się laugh

ale na serio to tak jakbyś chciał mówić płynnie po niemiecku bo co się taaak bardzo podoba ten język, ale nie miał pomysłów co zrobić - najpierw podstawy (proste słówka, z gramatyki tyle co sklecić zdanie) a potem coraz wyżej - z infą tak samo - masz cały internet, możliwości więcej niż kiedykolwiek, źródeł co nie miara więc myślę że te dwa pierwsze słowa wyrażają wszystko

komentarz 3 grudnia 2017 przez XamiTime Nowicjusz (120 p.)
Dzięki wielki!!!
+1 głos
odpowiedź 3 grudnia 2017 przez PatRix9811 Nowicjusz (160 p.)
Jeśli chcesz to polecam kurs "Od zera do gier kodera" autorstwa Karola Kuczmarskiego (Xion). Może nie jest to najświeższy kurs ale moim zdaniem będzie to dobre wprowadzenie  do programowania nie tylko pod kątem gier. Sam jestem w trakcie przerabiania tego kursu i jestem zadowolony.
komentarz 4 grudnia 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Ale to jest stare. Szkoda tracić czasu, żeby potrm uczyć się od nowa, nowego standardu.
komentarz 4 grudnia 2017 przez PatRix9811 Nowicjusz (160 p.)
Wiem że jest stare i szczerze mówiąc sam od tego zaczynam a jeśli chodzi o podstawy to jest całkiem ok. Ale mogę się mylić.
komentarz 4 grudnia 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
To już lepiej sobie kupić coś nowszego do tych podstaw.
komentarz 4 grudnia 2017 przez XamiTime Nowicjusz (120 p.)
Dzięki wielkie!
+1 głos
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez Crash182 Gaduła (3,600 p.)
Glowny problem jest taki ze masz bardzo dluga droge do przebycia zeby osiagnac sukces w tej kwestii.

W Twoim wypadku bardzo wazne jest rozbicie tej drogi na male checkpoints :)

Zrob rozeznanie co potrzebujesz umiec a nastepnie rozbij to na kroki np tak:

1. Ktory jezyk najbardziej sie przyda w dziedzinie ktora sie interesujesz

2. Nauczyc sie podstaw tego jezyka

3. Jakis maly projekt i rozwijanie umiejetnosci w danym jezyku

4. Specificzne zagadnienia, algorytmy, biblioteki i cokolwiek co moze byc pozyteczne w tej kwestii

5. I tak dalej.....

AHA, no i cierpliwosc jesli dojdziesz do punktu 4 szybciej niz za rok, to troche za szybko. Pamietaj ze zrozumienie podstaw jest najwazniejsze. I podstawy w programowaniu sa czesto najtrudniejsze :)

Pozdrawiam i powodzienia.
komentarz 4 grudnia 2017 przez XamiTime Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za info dobry plan na początek. :)
+1 głos
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)
Sam mam ten problem, że w informatyce interesuje mnie wszystko i wszystkiego chciałbym się nauczyć. Niestety tak się  nie da, więc musisz podjąć decyzję co chcesz robić i iść tą drogą. Oczywiście nie jest powiedziane, że jak już raz wybierzesz to nigdy nie masz możliwości zmiany dziedziny, ale lepiej zacząć coś na porządnie niż skakać z kwiatka na kwiatek.

Jeżeli chodzi o sztuczną inteligencję to jest to temat bardzo skomplikowany. Tutaj rządzi matematyka i to nie taka w ogólnym tego słowa znaczeniu, tylko wiele ich działów. Moim zdaniem warto byłoby iść na studia aby uczyć się tak szerokiej matematyki wyższej, no chyba, że jesteś świetnym samoukiem jeżeli chodzi o naukę matematyki na własną rękę.

Z języków polecałbym Pythona bo jest dość często używany w AI, a do tego jest prosty w nauce. A gdybyś stwierdził, że AI nie jest dla Ciebie wciąż znajomość Pythona umożliwiałaby Ci sporo możliwości gdyż jest to język do wszystkiego.

Po trzecie musisz bardzo dobrze znać język angielski, tak nowe i dynamiczne dziedziny jak AI rozwijają się szybciej za granicą niż u nas w kraju. Więc nie obędzie się bez wyszukiwania materiałów anglojęzycznych i ich dobre przestudiowanie.

Z pasją jest jak z kobietą, nie możesz stwierdzić, że chcesz z nią spędzić resztę życia po znajomości trwającej miesiąc ;) Czas pokaże czy zapał nie minie, zwłaszcza przy pojawiających się problemach, a te na pewno się pojawią. Zawsze trafiają się momenty zwątpienia kiedy będziesz myślał, że się do tego nie nadajesz. To czy Twoja pasja przetrwa zależy od siły Twojego charakteru i od tego ile razy jesteś wstanie wstać po upadku.

Powodzenia!
komentarz 4 grudnia 2017 przez XamiTime Nowicjusz (120 p.)

Dzięki wielkie myślałem o Pythona pewnie zacznę od tego albo C++. Jestem w liceum więc za rok idę na studia. Nie wiem czy Al będzie w szkole ale na pewno coś z informatyka. laugh

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli gry i sztuczna inteligencja to przede wszystkim matma/fizyka i myślę, że z języków to C++. Ale nie zaczynaj od AI i gier. Najpierw proste algorytmy, potem coraz bardziej skomplikowane i z czasem sam zobaczysz, czy na pewno chcesz iść w tę stronę.

AI i gry fajnie wyglądają na początku, ale to na prawdę trudny temat i bardzo wymagający. Fajnie, że jesteś nastawiony na naukę, ale jeśli rzucisz się na zbyt szeroką wodę to szybko się zrazisz...
komentarz 3 grudnia 2017 przez XamiTime Nowicjusz (120 p.)
Dzięki wielkie za odpowiedz jeżeli nie będzie innych propozycji to postawie na C++.

Czas zacząć działać.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 735 wizyt
pytanie zadane 27 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KajetanM Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,333 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...