• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Oryginalny system windows - przywracanie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,877 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez xKirooo Początkujący (370 p.)
Miałem oryginalny windows 7 home premium. Wg. mojego kuzyna informatyka przegrzal sie komputer i zainstalowal piracki system, po czym jak okazalo sie ze jest nieoryginalny wyslal program hackujacy windowsa i aktywowalo mi go. Pirata uzywam ok. 2 lata. Czy moglbym odzyskac jakos oryginalny system? Napisac do ASUSA (tej firmy mam laptop) czy coś?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 grudnia 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Odzyskać jest bardzo łatwo, wystarczy zainstalować daną wersję systemu i potem aktywować go z oryginalnym kluczem. Sprawa trudniejsza to skąd wziąć klucz...najprawdopodobniej powinieneś mieć na laptopie naklejkę z kluczem do windowsa, lub takowy dostać przy zakupie (skoro kupiłeś z oryginalnym systemem). Jeśli nie to może jest partycja recovery (o ile ją Twój informatyk nie usunął przy instalacji windowsa). Jest też trzecia opcja (a raczej niestety była), jak się nie ma klucza, to można go odczytać odpowiednim programem, niestety nie masz już zainstalowanego oryginalnego windowsa więc ta opcja odpada.
Moim zdaniem kontakt z asusem niewiele pomoże...
komentarz 4 grudnia 2017 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
"Nie posiada on fabrycznie preinstalowanego systemu operacyjnego przez firmę ASUS.
Jeżeli zakupił Pan urządzenie wraz z systemem operacyjnym, w takim wypadku został on dołożony na etapie sprzedaży.
W takim wypadku powinien Pan otrzymać płyty instalacyjne od sprzedawcy.
Musi Pan wyjaśnić zaistniałą sytuację ze sprzedawcą. Niestety jako ASUS nie jesteśmy tutaj mediatorem sprawy. Dla nas urządzenie nie posiadało systemu operacyjnego." Te i inne odpowiedzi dostalem jak napisalem do asusa, tzn skontaktowalem sie przez online. Jednak kuzyn chyba niczego nie usunal..
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)

Wg. mojego kuzyna informatyka przegrzal sie komputer i zainstalowal piracki system, po czym jak okazalo sie ze jest nieoryginalny wyslal program hackujacy windowsa i aktywowalo mi go.

Komputer sam zainstalował system? Dziwny sposób rozwiązania problemu przegrzania się komputera. Oryginalny system Windows 7 był domyślnie zainstalowany na komputerze czy dokupiłeś go? Jeżeli system był w wersji OEM to jest na stałe związany z Twoją płytą główną i nie powinno być problemu z odzyskaniem go. Nie wiem jak w przypadku Windowsa 7 ale z 8 i 10 nie trzeba nawet podawać klucza, system sam go odczytuje.

komentarz 4 grudnia 2017 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
System zainstalowal kuzyn (piracki). Systemu nie mam na płycie, nie dali mi jej. Był od razu wgrany w laptopa. Moze mi ktos wytlumaczyc jak to zrobic?
komentarz 4 grudnia 2017 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
Naciskam f9 przy restarcie i pisze sam "Windows" i mimo ze mialem home premium to laduje sie ultimate i nie mam zadnego instalatora, co mam zrobic?
komentarz 4 grudnia 2017 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
Niby jak partycja zostala usunieta to trzeba uzyc do laptopa programu AI Burner. Tyle ze ja go nie dostalem .. laptop z 2009r. Co mam zrobic?
komentarz 4 grudnia 2017 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)

Ściągnij ten program, na stronie kliknij ten czerwony przycisk z napisem "download". Po ściągnięciu uruchamiasz plik exe, który właśnie ściągnąłeś, zgadzasz się na licencję klikając "I agree", później wszędzie klikasz "OK", program będzie chwile analizował Twój komputer po czy uruchomi domyślną przeglądarkę internetową i wyświetli w niej dokument HTML z informacjami odnośnie Twojego systemu.

Przewiń stronę do "Software licences" i na samym dole listy powinieneś mieć pozycję "Windows 7 Home Premium" i po prawej stronie klucz. To właśnie Twój oryginalny klucz. Zapisz go sobie.

Dalej postępuj z instrukcjami zawartymi tutaj. Pobierz obraz Windows 7 z tej strony, następnie przygotuj pustego pendrive'a. Pobierz program Rufus i postępuj zgodnie z tym poradnikiem. Po przygotowaniu pendrive'a uruchom ponownie komputer, instalator systemu Windows powinien uruchomić się z pendrive'a. Dalej już sobie poradzisz z instalacją.

komentarz 4 grudnia 2017 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
"Nie posiada on fabrycznie preinstalowanego systemu operacyjnego przez firmę ASUS.
Jeżeli zakupił Pan urządzenie wraz z systemem operacyjnym, w takim wypadku został on dołożony na etapie sprzedaży.
W takim wypadku powinien Pan otrzymać płyty instalacyjne od sprzedawcy.
Musi Pan wyjaśnić zaistniałą sytuację ze sprzedawcą. Niestety jako ASUS nie jesteśmy tutaj mediatorem sprawy. Dla nas urządzenie nie posiadało systemu operacyjnego." Te i inne odpowiedzi dostalem jak napisalem do asusa, tzn skontaktowalem sie przez online. Jednak kuzyn chyba niczego nie usunal.. A to co wyslales chyba nie dziala.. bo pokazuje mi nadal ultimate  i schakowany klucz. Nawet nie wiem czy to legalne co wyslales... Przeczytaj to wyzej, moze to jakos rozjasni sprawe, mam wybrac sie z ojcem po ta plyte? Gdy uplynelo 3 lata od gwarancji to nadal moge to zrobic?
komentarz 4 grudnia 2017 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
Tzn jest klucz jakis, ale jest piracki identyfikator produktu wiec klucz z automatu chyba tez.
komentarz 4 grudnia 2017 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)
Spróbuj zweryfikować ten klucz na stronie Microsoftu.
komentarz 4 grudnia 2017 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
próbowałem. Nie działa, jakies inne sposoby? Co z tym asusem, czytałes? Pomoga cos?
komentarz 4 grudnia 2017 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)

Spróbuj jeszcze tym programem, jeżeli pokaże Ci ten sam kod co wcześniejszy program to już raczej klucza nie odzyskasz.

komentarz 4 grudnia 2017 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
Unable to open MSDM table!

This PC does not contain an embedded product key - search for a product key sticker or contact your manufacturer for assistance.
komentarz 4 grudnia 2017 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
tam gdzie kupowalem chyba maja jakis zapasowy klucz albo beda wiedzieli co robia, prawda? Przeciez to chyba niedorzeczne zebym nie mial dostepu do czegos za co zaplacilem (niby laptop ale oryginalny system byl.)
komentarz 4 grudnia 2017 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)
System operacyjny dołącza producent, nie sprzedawca więc wątpie aby cokolwiek Ci pomogli. Niedorzeczne jest to, że kuzyn informatyk zainstalował Ci piracki system, zamiast oryginalnego. :)
komentarz 4 grudnia 2017 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
Producent..? Czyli jak napisze do asusa to jest szansa ze dostane klucz???
komentarz 4 grudnia 2017 przez xKirooo Początkujący (370 p.)
"Nie. Masz zapłacić za system Windows, bo jak ojciec kupował Twojego laptopa, to nie posiadał on tego oprogramowania (o czym świadczy brak naklejki licencyjnej na jego spodzie).",

"Miał zainstalowany, ale to nie znaczy, że system został przez was kupiony. Zdarza się bowiem, że sklepy instalują na sprzedawanym sprzęcie system "na lewo", aby klient mógł komputer uruchomić, a w dokumentach nie ma po tym nawet śladu. Brak naklejki licencyjnej wskazuje, że u Ciebie nastąpił właśnie taki przypadek i aby mieć legalny system musisz go po prostu kupić osobno." , "Brak naklejki licencyjnej potwierdza ze w laptopie orginalnego windowsa nie było.

Jesli by był to bylby zaintalowany na ukrytej parycji" Czyli co, nawet bez tego systemu pirackiego nadal mialbym system nielegalny? Aha.. Czyli jeszcze raz: asus lub serwis może mieć klucz do mojego oryginalnego systemu, tak? Jesli tak to jak mi go podadza moge LEGALNIE aktywowac kopie systemu oryginalnego..

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 483 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 17,634 wizyt
pytanie zadane 9 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...