• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows nie uruchamia się po ekranie BIOS

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,309 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Toczkens Nowicjusz (230 p.)
Komputer po uruchomieniu pokazuje tylko pierwszy ekran startowy (od asRock) a następny, czyli Windows już nie, przez co nie moge korzystać z komputera.

Wczoraj (02.12) zgrywałem pliki na pendrive, z powodu że się śpieszyłem, po skończonej operacji zgrywania plików wyłączyłem komputer przytrzymując przycisk od włączenia komputera. Po około godzinie, kiedy chciałem uruchomić PC'ta, pojawił sie wyżej wymieniony problem. Może faktem godnym zaznaczenia jest brak internetu, być może Windows miał aktualizację bądź coś w tym rodzaju, nie wiem.

Co próbowałem już zrobić i nic nie dało: Resetowanie, odłączenie i podłączenie zasilania oraz wyjęcie i włożenie baterii od BIOSu nie pomogło, mogę co prawda przejść do panelu BIOS, ale do Windowsa nie. Możliwe że przez panel BIOS jestem w stanie coś zrobić, jednak nie znam się na tym w wystarczającym stopniu.

Specyfikacja:

Windows 10
AsRock B85-DGS
Intel i5-4460 3.20GHz 6MB BOX
8GB Kingston HyperX
1TB WD Blue (zależało by mi, aby format nie był konieczny)
Gigabyte Radeon R9 390, 8GB GDDR5 (512bit), HDMI, DVI, 3xDP
600W Zalman
Komputer jest również wyposażony w dysk SSD którego modelu nie jestem w stanie sobie przypomnieć (czerwony ptaszek z niebieskim tłem)

System Windows NIE jest zainstalowany na dysku SSD
komentarz 3 grudnia 2017 przez niezalogowany

System Windows NIE jest zainstalowany na dysku SSD

W takim razie najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie instalacja systemu na SSD. Nie będzie to się wiązać z utratą danych, a mocno wpłynie na wydajność i jakby nie patrzeć - rozwiąże problem.

 

komentarz 3 grudnia 2017 przez Toczkens Nowicjusz (230 p.)
Wystarczy że podepnę pendrive z Windowsem, a proces instalacji się sam uruchomi/uruchomię przez BIOSa oraz będę miał możliwość wybrania gdzie ma zostać zainstalowany system? Dobrze rozumiem? Do tej pory jedynie aktualizowalem system, nigdy go nie instalowalem od zera.
komentarz 3 grudnia 2017 przez niezalogowany
Musisz przygotować bootowalnego pendrive lub CD, możesz to zrobić korzystając np. z MCT: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Później podpinasz tego pendrive do PC, w UEFI ustawiasz odpowiednią kolejność bootowania (lub korzystasz z boot menu) i instalujesz system.

Sama instalacja ogranicza się do klikania "dalej" i prostego, graficznego, partycjonowania dysku.

 

Jeżeli nie jesteś pewny swoich umiejętności i boisz się utraty danych, to na czas instalacji możesz odpiąć przewód SATA od dysku z danymi i po instalacji go podpiąć.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 287 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 474 wizyt
pytanie zadane 19 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez miro Pasjonat (23,870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 423 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Buko Nowicjusz (190 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...