• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Microsoft SQL Server Express - pytanie laika

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,066 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez hubert997 Nowicjusz (190 p.)
Cześć - zamierzam się pobawić Microsoft SQL Server Express.

Ściągnałem i zainstalowałem serwer, ściągnąłem również SQL Server Management Studio (SSMS),

 

Teraz pytanie - czy ta druga pozycja służy już konkretnie do tworzenia i edycji bazy danych? I jeśli chciałbym, aby ktoś z zewnątrz zalogował się do mojej bazy - to za pomocą tego programu? Czy instaluje się jakiegoś innego klienta takiej bazy?

 

Z góry dzięki.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 grudnia 2017 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
wybrane 3 grudnia 2017 przez hubert997
 
Najlepsza
nic nie musisz instalować na serwerze

ale musisz zapewnić uwierzytelnienie dla tego zdalnego SSMS
komentarz 3 grudnia 2017 przez hubert997 Nowicjusz (190 p.)
To jeszcze zapytam o to, jaka jest praktyka w sytuacji, gdy np. mam bazę danych i chciałbym jej zawartość udostępnić 10 osobom - nie mają to być administratorzy, tylko osoby, które mają z niej czerpać jakieś dane...

Czy w takim przypadku też łączą się tym programem, czy to raczej narzędzie administracyjne i userzy loguja się za pomocą jakiegoś innego klienta? Wiem, że niektórzy robią własnego klienta bazy danych, ale ja jestem początkujący. Jak to się zazwyczaj robi?
komentarz 3 grudnia 2017 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
to jest narzędzie administracyjne - niewskazane dla zwykłych userów

jak to zwykli userzy to raczej nie będą umieli skorzystać z SSMS - , dostęp do bazy danych musi zapewnić aplikacja z której korzystają ( np. strona www, aplikacja okienkowa  z interfejsem do bazy danych itp  - chyba że ci userzy to np. uczniowie którzy uczą się np. SQL-a no to SSMS  - jak najbardziej do tego może służyć..
komentarz 17 marca 2018 przez hubert997 Nowicjusz (190 p.)
Polecilbys jakiegoś prostego,  darmowego klienta bazy dla zwyklego usera,  któremu chciałbym udostępnić dane z takiej bazy?

 

Z okienkowych słyszałem o workbenchu.

 

A co to aplikacji www, myslalem o stworzeniu własnej. Są jakieś dobre "gotowce", na których moglbym się wzorować?
komentarz 18 marca 2018 przez jeremus Maniak (59,720 p.)

to zależy od technologii serwera  z którego chcesz skorzystać.

i nie chodzi tu o klienta, a po prostu biblioteki do kontaktu z baza danych.

( php, java itp )

jeśli zdecydujesz się na php to : pogooglaj po prostu : php mssql

 jest możliwe sięganie do bazy danych po stronie klienta, ale nie  polecam ;)

możesz potestowac

javascript->database

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 475 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2018 w SQL, bazy danych przez MarekS Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 179 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...