• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

1 zasilacz do płyty głównej i dysków, 2 do karty graficznej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,385 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
edycja 3 grudnia 2017
witam. mam pytanie. czy jeżeli cały komputer będzie podłączony pod 1 zasilacz, a tylko karta graficzna pod 2 zasilacz, to czy to będzie dobrze działać?

generalnie chodzi o to, że mam PC hp pro 6200. kolega sprzedaje MSI r7 370 OC i zasilacz MARS MP600 600W 80+ bronze.

mój PC nie zasilany jest przez pin 20+4, tylko przez pin 6. a ten zasilacz ma tylko 1 taki pin. takiego samego pinu potrzebuje tez karta graficzna.

 

wiem, to co chce zrobić nie będzie estetyczne. chce obok PC podpiąć ten zasilacz mars, i poprowadzić przez obudowe pin 6 do karty graficznej. moje pytanie brzmi czy PC będzie się normalnie odpalał? i czy nie będzie problemu ze beda to 2 osobne zasilacze

 

dodam ze zasilacz z PC ma 320W i jest dedykiem HP (aczkolwiek moge sie mylić)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2017 przez niezalogowany
wybrane 3 grudnia 2017
 
Najlepsza
Poszukaj pod "dual power supplies"
komentarz 3 grudnia 2017 przez niezalogowany
drogi Przyjacielu, poszedłem za Twoją radą. znalazłem informacje, że aby zasilacz działał po włączeniu muszę zrobić zwarcie 2 pinów zasilania Moby. znalazłem nawet poradnik dotyczący dokładnie mojego problemu tj. osobny zasilacz do karty graficznej. ale tam kolega korzystał z (chyba) adaptera Molex do 6 pin. nie wiem czy to jest wymagane, czy jeżeli tak jak w moim przypadku posiadam już w zasilaczu takie wejście, to muszę korzystać z jakiś adapterów, czy mogę bezproblemowo podpiąć 6 pin pod kartę graficzną?

@edit

jak ci sie nie chce czytać mojego poematu, w skrócie:

czy po uruchomieniu dzięki zwarciu zasilacza potrzebuje adaptera molex dla 6 pin (pytam, bo się bardzo nie znam, może jakieś napięcia się zmieniają czy coś), czy mogę spokojnie wykorzystać to co mam juz w zasilaczu?
komentarz 3 grudnia 2017 przez niezalogowany
Bez znaczenia raczej. Adapter stosuje się gdy nie masz danego złącza w zasilaczu.
komentarz 3 grudnia 2017 przez niezalogowany
dzięki :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 334 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 705 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)

92,551 zapytań

141,397 odpowiedzi

319,528 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...