• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

1 zasilacz do płyty głównej i dysków, 2 do karty graficznej

0 głosów
269 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
edycja 3 grudnia 2017
witam. mam pytanie. czy jeżeli cały komputer będzie podłączony pod 1 zasilacz, a tylko karta graficzna pod 2 zasilacz, to czy to będzie dobrze działać?

generalnie chodzi o to, że mam PC hp pro 6200. kolega sprzedaje MSI r7 370 OC i zasilacz MARS MP600 600W 80+ bronze.

mój PC nie zasilany jest przez pin 20+4, tylko przez pin 6. a ten zasilacz ma tylko 1 taki pin. takiego samego pinu potrzebuje tez karta graficzna.

wiem, to co chce zrobić nie będzie estetyczne. chce obok PC podpiąć ten zasilacz mars, i poprowadzić przez obudowe pin 6 do karty graficznej. moje pytanie brzmi czy PC będzie się normalnie odpalał? i czy nie będzie problemu ze beda to 2 osobne zasilacze

dodam ze zasilacz z PC ma 320W i jest dedykiem HP (aczkolwiek moge sie mylić)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2017 przez argeento Szeryf (97,240 p.)
wybrane 3 grudnia 2017

Najlepsza
Poszukaj pod "dual power supplies"
komentarz 3 grudnia 2017 przez niezalogowany
drogi Przyjacielu, poszedłem za Twoją radą. znalazłem informacje, że aby zasilacz działał po włączeniu muszę zrobić zwarcie 2 pinów zasilania Moby. znalazłem nawet poradnik dotyczący dokładnie mojego problemu tj. osobny zasilacz do karty graficznej. ale tam kolega korzystał z (chyba) adaptera Molex do 6 pin. nie wiem czy to jest wymagane, czy jeżeli tak jak w moim przypadku posiadam już w zasilaczu takie wejście, to muszę korzystać z jakiś adapterów, czy mogę bezproblemowo podpiąć 6 pin pod kartę graficzną?

@edit

jak ci sie nie chce czytać mojego poematu, w skrócie:

czy po uruchomieniu dzięki zwarciu zasilacza potrzebuje adaptera molex dla 6 pin (pytam, bo się bardzo nie znam, może jakieś napięcia się zmieniają czy coś), czy mogę spokojnie wykorzystać to co mam juz w zasilaczu?
komentarz 3 grudnia 2017 przez argeento Szeryf (97,240 p.)
Bez znaczenia raczej. Adapter stosuje się gdy nie masz danego złącza w zasilaczu.
komentarz 3 grudnia 2017 przez niezalogowany
dzięki :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 70 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez TBacker87 Obywatel (1,100 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

64,846 zapytań

111,307 odpowiedzi

234,118 komentarzy

46,718 pasjonatów

Przeglądających: 176
Pasjonatów: 7 Gości: 169

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...