• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

instalacja i pierwszy projekt w Symfony

Staż IT w Comarch
0 głosów
130 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2017 w PHP, Symfony, Zend przez mi-20 Mądrala (6,900 p.)

Cześć wszystkim,

chciałbym powoli zacząć się uczyć się Symfony. Zainstalowałem go przy użyciu composera, instalacja się udała jednak po wejściu do głównego katalogu aplikacji otrzymuję taki oto komunikat:


Fatal error: Uncaught Symfony\Component\Config\Exception\FileLocatorFileNotFoundException: The file "parameters.yml" does not exist (in: C:\xampp\htdocs\portal\app/config). in C:\xampp\htdocs\portal\vendor\symfony\symfony\src\Symfony\Component\Config\FileLocator.php:71 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\portal\vendor\symfony\symfony\src\Symfony\Component\HttpKernel\Config\FileLocator.php(52): Symfony\Component\Config\FileLocator->locate('parameters.yml', 'C:\\xampp\\htdocs...', false) #1 C:\xampp\htdocs\portal\vendor\symfony\symfony\src\Symfony\Component\Config\Loader\FileLoader.php(136): Symfony\Component\HttpKernel\Config\FileLocator->locate('parameters.yml', 'C:\\xampp\\htdocs...', false) #2 C:\xampp\htdocs\portal\vendor\symfony\symfony\src\Symfony\Component\Config\Loader\FileLoader.php(90): Symfony\Component\Config\Loader\FileLoader->doImport('parameters.yml', NULL, false, 'C:\\xampp\\htdocs...') #3 C:\xampp\htdocs\portal\vendor\symfony\symfony\src\Symfony\Component\DependencyInjection\Loader\YamlFileLoader.php(196): Sym in C:\xampp\htdocs\portal\vendor\symfony\symfony\src\Symfony\Component\Config\Loader\FileLoader.php on line 168

co on oznacza i jak go naprawić?

 Z góry dzięki :D

1
komentarz 2 grudnia 2017 przez efiku Maniak (73,480 p.)
Ucz się sf na linuxie.  :P

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (211,530 p.)

Ehm? Przeczytałeś w ogóle ten błąd? :)

The file "parameters.yml" does not exist

Czyli tłumacząc: plik parameters.yml nie istnieje.

Brakuje Ci pliku, w którym jest podstawowa konfiguracja m.in. bazy danych, mailera, czy czego tam sobie nie umieścisz. Plik ten powinien znaleźć się w katalogu app/config/, zasadniczo to powinien on być kopią pliku parameters.yml.dist z podstawionymi właściwymi wartościami - dist jest takim jakby plikiem bazowym, sam parameters.yml nie jest commitowany w repozytorium bo są tam wrażliwe dane.

PS skoro dopiero zaczynasz się uczyć czemu nie od razu Symfony 4?

komentarz 3 grudnia 2017 przez mi-20 Mądrala (6,900 p.)
ok, zainstalowałem najnowszą wersję sf i nie mam już problemu. Nie rozumiem jednak zasadniczej rzeczy. Symfony pracuje w trybie MVC, przejrzałam pliki i nadal nie mogę odnaleźć pliku w którym ustawiam kontroler a plik w którym tworzę frontend aplikacji
komentarz 3 grudnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (211,530 p.)
A zajrzałeś do dokumentacji? Tam wszystko jest krok po kroku pokazane. I warto nauczyć się z nią pracować, ponieważ zagadnień do poznania z Symfony jest sporo, a wszystkie opisane są najlepiej właśnie w oficjalnej dokumentacji.

Kontrolery tworzymy w src/Controller a widoki w templates. Z tym że od wersji 4 Twiga nie ma domyślnie zainstalowanego, należy to zrobić samemu jeśli chcemy go mieć (w zasadzie: wydając jedno polecenie które wszystko zrobi za nas).

http://symfony.com/doc/current/page_creation.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 104 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w PHP, Symfony, Zend przez sapero Obywatel (1,940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 59 wizyt
pytanie zadane 22 marca w PHP, Symfony, Zend przez tomek923 Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 62 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia w PHP, Symfony, Zend przez mi-20 Mądrala (6,900 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.
Ciekawy innych porad? Odwiedź tę stronę!

48,396 zapytań

89,943 odpowiedzi

181,000 komentarzy

23,398 pasjonatów

Przeglądających: 169
Pasjonatów: 10 Gości: 159

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...