• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Potęga Informatyki - Geniusz IT

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
593 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
zamknięte 12 listopada 2018 przez shotokan

Witam wszystkich,
ostatnio miałem przyjemność brać udział w finale ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu - Geniusz IT.
Postanowiłem napisać kilka słów zwłaszcza do młodych adeptów informatyki (ale starzy wyjadacze na pewno też będą zaskoczeni).
Kochani, jako człowiek, który już przeżył kilka wiosen z branżą IT, mogę powiedzieć, że oglądając to, co potrafią finaliści tego konkursu, po prostu szczęka mi opadła. Po prostu kosmos. Nie znajduję innych słów, aby to opisać.
A tak, zapomniałem, kilka informacji o tym wydarzeniu tu. A tu macie krótką relację z finału.
Do wygrania było:
I miejsce - 10 000 zł, wizyta studyjna w Microsoft Polska oraz mentoring technologiczny i biznesowy Microsoft;
II i III miejsce – laptopy o wartości 3 000 zł za każdy;
Dodatkowo dla wszystkich finalistów - vouchery na bezpłatne studia na kierunku Informatyka WSB-NLU.


Ogólnie w finale zmierzyło się 6 geniuszy (i słowo geniusz tutaj jest jak najbardziej adekwatne). Młodzi finaliści mieli zaledwie 16-18 lat, a już mogą się pochwalić takimi rzeczami jak: stworzenie w pełni profesjonalnej gry komputerowej, badaniu bezpieczeństwa i znalezieniu pewnych podatności w aplikacjach, zaprojektowaniu i stworzeniu różnych aplikacji mobilnych, systemy rozproszone, odkryciu dwóch liczb pierwszych (tak dużych, że nie mogłem sobie tego wyobrazić), zaprojektowanie i stworzenie robota, zaprojektowanie i stworzenie własnej elektrowni słonecznej i stworzenie systemu do kopania kryptowalut i wiele innych. Dla zainteresowanych zachęcam poszperać w google, na pewno znajdziecie więcej szczegółów :)
Zwycięzcą został 16 letni Wiktor Jezioro. Tutaj macie jego wizytę w telewizji i wypowiedź :) (ja osobiście mu gratuluję, jak i pozostałym finalistom).

Podsumowując, jeśli zastanawiacie się, czy informatyka jest tym, co chcecie robić w życiu - mam nadzieję, że pomoże Wam odpowiedzieć na to pytanie.
Skoro oni (geniusze) mogli tego dokonać, to Wy również możecie. Oni tak samo, jak wy zaczynali od początku, od początku małymi kroczkami uczyli się danego tematu i...do czego doszli w tak krótkim czasie...
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego :)

P.S. A może na tym forum są osoby, które brały w tym konkursie udział? Może się wypowiedzą, opowiedzą swoje wrażenia?

komentarz zamknięcia: przedawnienie...

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Po obejrzeniu wywiadu mam mieszane uczucia. Jest geniuszem, ale przedstawił siebie tak:

  • nic nie robi poza nauką,
  • rozrywka? To nie dla niego,
  • gry są złe, no chyba że te "naukowe",
  • spokojnie mógłby zamieszkać w piwnicy,
  • zajmuje się rzeczami, które... mało mnie interesują i dodatkowo używa słów, których nie rozumiem, a gdy przychodzi je wytłumaczyć to spłyca temat

Trochę sam siebie tak przedstawił, ale prowadzący też nie pomogli (zachowywali się jakby był nadczłowiekiem i rozumie rzeczy, które nigdy nie zostaną zrozumiane przez zwykłego człowieka!)

komentarz 2 grudnia 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Zgadzam się, też mam takie uczucia, jednak nie ma co ukrywać, to On odkrył dwie liczby pierwsze i na zawsze zapisał się w historii (nie jeden naukowiec o takim czymś marzy...).
Myślę, że jak popracuje jeszcze nad umiejętnością prezentacji, powiem brzydko "sprzedawaniem siebie" to daleko zajdzie w życiu.
komentarz 25 marca 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Tekst naszego geniusza - Systemy rozproszone i kryptowaluty doprowadzą nas do niezależności od rządu i korporacji

A to przypadkiem nie jest tak, że systemy rozproszone pozwalają korporacjom jeszcze bardziej urosnąć, a nie dawno rząd chciał, albo wprowadzić podatek od kryptowalut?

Według mnie może coś tam wie, pewnie nieźle ogarnia fizyke
Ale widać że lubi podejrzane teorie spiskowe i nie zna za bardzo świata poza uczeniem sie
+2 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)

Zamiast zachęcić to trochę poszło w drugą stronę ;-; Poraz kolejny przeglądając forum przekonałem się jak bardzo jestem głupi w porównaniu do innych i to trochę przybija  indecision

1
komentarz 2 grudnia 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
A co ma powiedzieć mistrz, kiedy uczeń go przerósł?
Wiem, że nic nie wiem - znamy to powiedzenie... czym więcej obeznajesz się z tematem, tym bardziej poznajesz jego ogrom i jak malutki w tym jesteś...ale spokojnie. Moim zdaniem popatrz na to z drugiej strony...niech to da Ci kopa do dalszej pracy :)
0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
Coz... Rok temu bylo duuuzo lepiej.

Też moge sobie wypisac 10 jezykow ktore znam a tak naprawdę umiem w nich napisać tylko hello world.

Ten ostatni ziomek z unreal engine tez myślałem ze wow dobry jest, a potem sie okazalo ze większość byla juz gotowa razem z tym ue jako startowy program/kod.

To tylko moja opinia.
komentarz 2 grudnia 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Rok temu wypowiadali się studenci więc teoretycznie powinny mieć większą wiedzę, ale zgadzam się, że oprawa była lepsza rok temu (no i był Pepper).
Ale nie zgodzę się z tym, że finaliści napisali, że umieją to i to w stopniu podstawowym, ich główne projekty są bardzo zaawansowane. I owszem, w przypadku gry większość rzeczy była gotowa, ale sam pomysł, zaprojektowanie całej gry, wcale nie jest takie proste i zajmuje dużo czasu. Zresztą on robi to pół roku, poczekajmy jak skończy i wyda grę, wtedy ocenimy.
A tak na koniec to tak na prawdę jeszcze dzieci (bez urazy) i za to co pokazali, ile czasu i pracy w to włożyli, to należy im się szacunek i uznanie :)
2
komentarz 2 grudnia 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
Wydaje mi sie ze za bardzo ich wywyzszasz a siebie nie doceniasz
1
komentarz 2 grudnia 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Albo to my chcemy poczuć się lepsi i ująć potędze Geniusza ;)
komentarz 2 grudnia 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Tak to już jest, jak się jest nauczycielem, choć nie znam ich osobiście to widzę w nich potencjał i zazdroszczę ich nauczycielom. A ja...no cóż...wiem, że nic nie wiem :)
Dzięki za takie słowa, nie pierwsza osoba mi to mówi, może coś w tym jest.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 675 wizyt
pytanie zadane 4 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez persedi Użytkownik (840 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 128 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2018 w Nasze projekty przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...