• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10 za 25 zł a za 400 zł

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
2,059 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez CzareQ1221 Nowicjusz (230 p.)

Witam,

Planuje kupic nowy komputer jednak nie bardzo widzi mi sie kupowac system za 400 zl, czyli tyle ile kosztuje oryginalna wersja w pudelku. Wole ta kwote przeznaczyc na lepsze podzespoly lub po prostu zaoszczedzic.

Moje pytanie. Czy klucz Windowsa za 25 zł z allegro LINK rózni się czymś od oryginalnego? Np. czy ma zablokowane niektore opcje? Czy sie nie aktualizuje? Moga byc z nims jakies problemy?

To czy jest oryginalny czy nie mnie nie interesuje. Nie mam ochoty wydawac wiecej po swiadomosc uczciwosci.

Dziekuje wszystkim z góry za odpowiedzi.

 

 

4
komentarz 2 grudnia 2017 przez gunaterek Bywalec (2,760 p.)
linux masz za darmo :) jesli gdzies sie uczysz to warto sprawdzic czy nie maja dreamsparku tam mozna jako uczen za darmo pobrac :) mysle ze ten klucz by dzialal tylko win10 ma juz jakies zabezpieczenia ze wykryje ci jesli np bedzie ten klucz kolidowal z innym. Moim zdaniem jesli chodzi o konkretnie win10 to bym nie kombinowal albo kupil albo starszy win z torrentow :) albo linux

4 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
No jak dla mnie takie oferty budzą podejrzliwość.

Czemu nie zainteresujesz się darmowym Linuksem, jeśli nie chcesz wydawać grubych pieniędzy na windowsa?
komentarz 2 grudnia 2017 przez CzareQ1221 Nowicjusz (230 p.)
nie mam pojecia o linuxie
2
komentarz 2 grudnia 2017 przez Tomek Wilnowski Użytkownik (610 p.)
Będąc zwykłym użytkownikiem linux mint to tak jakbyś siedział na widowsie. Do tego masz youtube. W przyszłości zobaczyłbyś jego potęgę i moc !!! Ja zaczynałem parę lat temu również nie mając żadnego pojęcia, a teraz mam na odwrót bo Windowsa nie ogarniam :) no ale nie muszę :)
komentarz 3 grudnia 2017 przez Mateusz Bogumił Obywatel (1,380 p.)
Tyle, że na Linuxie nie pograsz tak łatwo w  gry :D
komentarz 3 grudnia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Jasne, można się nauczyć linuksa, ale jednak jeśli się gra to tak czy siak windowsa trzeba mieć.
komentarz 3 grudnia 2017 przez Mateusz Bogumił Obywatel (1,380 p.)
Chyba najlepiej mieć Winde i obok Linuxa. Chcesz grać - lecisz na windowsie, przeglądać internet/pracowac - linuxik :>
komentarz 3 grudnia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Można jeśli komuś zależy na używaniu linuxa :D A jemu chodziło głównie o zaoszczędzenie, a skoro i tak już musi mieć windowsa to po co się uczyć linuxa?
komentarz 3 grudnia 2017 przez Tomek Wilnowski Użytkownik (610 p.)
Dla samego zrozumienia zasady działania np. sieci komputerowych czy transmisji danych. Nabycia dobrych praktyk BHP (mam na myśli robienie backup-ów), dokładnego czytania dokumentacji. Złamania zasady akceptowania wszystkiego co wyświetli się na ekranie, a w końcu zapunktowania na rynku pracy. Jeśli ktoś chce iść w kierunku IT to dla mnie musi znać linuksa, bo on oducza bezmyślności.
komentarz 4 grudnia 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
No dobra, tylko on nie powiedział że chce się rozwijać w kierunku IT. To pytanie to jego jedyna aktywność na tym forum. Jakby babcia chciała kupić komputer dla przeglądania internetu to raczej byś jej nie polecił linuksa. Tak samo autorowi nie ma co wpychać na siłę linuksa jeśli nie wspomniał nic o kierunku IT.
komentarz 4 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Jakby babcia chciała kupić komputer dla przeglądania internetu to raczej byś jej nie polecił linuksa.

Oczywiście, zamiast polecać to od razu jej bym go zainstalował. wink

Taka standardowa babcia, która ma się uczyć obsługi komputera - jaka dla niej różnica, czy będzie klikać na windowsie, czy darmowej i prostej w obsłudze dystrybucji np. Linux Mint? Do przeglądania internetu nie jest potrzebna umiejętność obsługi terminala.

+2 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Z tego co pamiętam to klucze w tak niskich cenach pochodzą przeważnie z pakietów kluczy, które są przeznaczane na uczelnie. Jest to niezgodne z licencją tych kluczy i jest nielegalne. Dla własnego spokoju odradzam zakupu klucza z takiej aukcji i szykanie po różnych promocjach, bo czasami się zdarzają.
0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Windows za  25 zł jest nielegalny. Kradziony albo z odzysku z jakiegoś utylizowanego laptopa.
0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,022 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez CzareQ1221 Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 7,080 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 682 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...