• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

polskie znaki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
118 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2015 w Offtop przez fraktal Nowicjusz (200 p.)
Nagle podczas uzytkowania komputera stracilem mozliwosc pisania polskich znakow
(nawet sam nie zauwazylem kiedy). Jedyny sposob aby napisac polska literke to przytrzymac jednoczesnie lewy alt i lewy ctrl, a nie mam mozliwosci pisania normalnie z prawym altem. Mam ustawiony jezyk polski (programisty) i probowalem roznych kombinacji typu Shift+Alt, Alt+Ctrl, etc.
Ktos ma jakis pomysl jak to naprawic?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez niezalogowany
Nie żeby coś, ale skrót zmieniający język to Ctrl+Shift, oba lewe. Jak to też nie działa, to na pasku zadań masz w prawym dolnym rogu język, będzie pisać ENG, albo PL, wybierz Polski programisty, jeśli go nie masz wybranego. Jeśli to też nie to, to poszukam trochę na necie, tobie to też polecam ;) I jeszcze coś, czy jal chcesz napisać powiedzmy ':' to wyświetla ci się zamiast tego 'Ł', albo jak chcesz napisać 'z', to wyświetla ci się 'y'? Jak tak, to Ctrl+Shift powinien załatwić sprawę...
0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Wejdź do panelu sterowania i sprawdź w ustawieniach regionalno/językowych czy czasem przypadkiem nie przełączył Ci się język z polskiego na jakiś inny.
komentarz 16 czerwca 2015 przez fraktal Nowicjusz (200 p.)
Niestety to nie Ctrl+Shift :P
I mam wybrany jezyk polski (programisty jak pisalem). Nie zamienia mi sie Z z Y jakby co.

Podobne pytania

+5 głosów
3 odpowiedzi 458 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2017 w Offtop przez nik Obywatel (1,640 p.)
+2 głosów
11 odpowiedzi 2,307 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2015 w Offtop przez fibonacci Użytkownik (720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 110 wizyt
pytanie zadane 26 września 2023 w Systemy operacyjne, programy przez Tymoteusz_ Nowicjusz (240 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...