• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak użyć jednego szablonu strony do wyświetlania wielu podstron?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,048 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2017 w HTML i CSS przez BIREXD Obywatel (1,180 p.)

Witam. Zastanawiam się czy można użyć jednego pliku html a w nim zmienić tylko niektóre dane pobrane z bazy danych.

 

Jako przykład posłuży mi strona filmweb:

link1 oraz link2. Jak widać te dwie strony niczym się od siebie nie różnią oprócz kilku elementów np. grafika, opis filmu itp. I zastanawiam się czy można stworzyć jedną uniwersalną podstronę html i w niej zmieniać tylko niektóre dane pobrane z bazy danych czy do każdego filmu trzeba stworzyć osobną podstronę i wrzucać ją na serwer. Jeżeli dałoby radę wykonać moją stronę pierwszym sposobem to w jaki sposób można zmienić link strony no bo przecież tysiące filmów będących na stronie filmweb wykorzystujących jeden szablon strony nie mogą przecież posiadać jednego linku. I tu rodzi się moje kolejne pytanie jak ten link zmienić. 

Mam nadzieję że przejrzyście wyjaśniłem cały problem w razie pytań proszę pytać. Z góry dzięuję za pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Takie opcje są dostępne np. w laravel podajesz link np.localhost/{id}  i wyświetla spersonalizowaną podkątem danych stronę.
komentarz 2 grudnia 2017 przez BIREXD Obywatel (1,180 p.)
Gdzie znajdę coś więcej na ten temat?
0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

 czy można stworzyć jedną uniwersalną podstronę html i w niej zmieniać tylko niektóre dane pobrane z bazy danych czy do każdego filmu trzeba stworzyć osobną podstronę i wrzucać ją na serwer

Możesz to zrobić bezpośrednio w PHP i po prostu np. w adresie przekazywać id filmu (URL) i odpowiednio do tego id wypełniać odpowiedź serwera danymi z bazy. Możesz też np. dodać obsługę dynamicznych zmian Ajax'em bez konieczności przeładowywania całej strony, wtedy nie musisz w ogóle jawnie przekazywać id, możesz to puścić np. w post i po otrzymaniu odpowiedzi (np. JSON, XML) podmienić zawartość odpowiednich elementów na stronie.

A jeśli zabierasz się za takie bardziej rozbudowane apki w PHP to polecam albo zapoznać się z jakimiś szablonami back-end (ja swoją przygodę z PHP zakończyłem na Twig i Smarty 3, nie wiem szczerze mówiąc co tam teraz jest na topie w PHP) albo pobawić się w aplikacje SPA np. przy użyciu React, ale to już zależy gdzie czujesz się mocniejszy - PHP czy JS.

komentarz 2 grudnia 2017 przez BIREXD Obywatel (1,180 p.)
Zdecydowanie php jest berdziej faworyzującgm językiem przeze mnie jeśli chodzi o to przekazywanie id to chyba skorzystam z get a nie post wówczas osiągnę pożądany efekt ale chodzi mi takż o to aby ten link który mi się utworzy mogłem skopiować i na przykład dać na fejsa. Wtedy jakaś osoba w niego wejdzie i baza danych powinna automatycznie przypisać dzięki linkowi odpowiednie dane z bazy. Chyba troche źle mnie zrozumiałeś/łaś bo chodzi mi o zmiane linku. Wiem że moge skorzystać z id filmu i dzięki niemu pobrać odpowiednie dane z bazy. Jednak nie o to mi chodziło ale i tak dzięki

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 370 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 369 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2021 w PHP przez FilOON Użytkownik (680 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 117 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2021 w JavaScript przez xjafajx Użytkownik (740 p.)

92,541 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,482 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...