• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

hashrate karty graficznej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,257 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez DODO Bywalec (2,950 p.)
Witam.

Zacząłem interesować się BTC i kopaniem, chciałem policzyć sobie czy opłacałoby mi się kopanie na obecnym sprzęcie, czy też musiałbym kupić jakiś nowy, ale do obliczeń potrzebny jest hashrate, a nie wiem skąd to wziąć. Posiadam aktualnie kartę Nvidia GTX 650 (wiem, prehistoria :D), procesor Intel(R) Core i5 i 8gb ramu.  Jest jakiś kalkulator, strona, program czy po prostu wzór aby to obliczyć?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez niezalogowany
Nie opłaca Ci się, BTC ogólnie się nie opłaca kopać w pojedynkę. I tak, są kalkulatory, ale pożrą Cię rachunki za prąd ( wstawiłem dane za ciebie: https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/btc?HashingPower=1000&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=190&CostPerkWh=0.16 )

Do kopania BTC używa się przygotowanego do tego sprzętu, czasy kiedy opłacało kopać się BTC na sprzęcie domowym minęły bezpowrotnie lata temu.
komentarz 2 grudnia 2017 przez niezalogowany
Radzę ci się zainteresować inną walutą, np Monero: tam wychodzisz już na +
komentarz 2 grudnia 2017 przez DODO Bywalec (2,950 p.)
na plus wychodzę ze wszystkim oprócz DASH i BTC
komentarz 2 grudnia 2017 przez niezalogowany
Pamiętaj, że ogólnie całość jest jedynie orientacyjnie: kalkulator może się mylić bo używa stałej nagrody za kopanie.

Musisz też uwzględnić fakt, że nie będzie Ci chodzić sama karta graficzna, lecz jeszcze i reszta sprzętu, więc pobór mocy jest w rzeczywistości większy niż samej karty,

Inną sprawą jest to ile kosztuje u ciebie kwh, ja posłużyłem się średnią ceną podaną przez google
komentarz 2 grudnia 2017 przez DODO Bywalec (2,950 p.)
mieszkam w pomorskim, czyli prąd jest od Energi (0.60 zł -> 0.17$). Posłużyłem się też Power Consumption Calculator i wyszło mi 424w. A właśnie nie mam pojęcia co to hashrate, to wpisałem 3gb (bo procesor mam 3.00GHz), ale nadal nie wiem czy to daje prawdziwe wyniki.
0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 15 grudnia 2017 przez jpacanowski

Procesory (CPU) nie nadają się do kopania, są po prostu do zbyt ogólnych obliczeń. Tylko GPU, ale ma to tylko sens gdy masz kilka kart graficznych. Polecam zakup dedykowanej koparki (w oparciu o zestaw kart graficznych lub dedykowanych układów ASIC), którą podłącza się poprzez LAN do Internetu, włączasz i zaczyna sama automatycznie kopać. Koparek np. na Allegro jest mnóstwo. O kopaniu na domowym komputerze możesz po prostu zapomnieć, bo wykopiesz, ale duży rachunek za prąd, nawet mając włączony komputer przez 24/7. Wydajność koparek mierzy się w haszach na sekundę (H/s).

Polecam jeszcze tą wypowiedź:

https://forum.pasja-informatyki.pl/268059/czy-kopanie-bitcoinow-bedzie-oplacalne-na-dluzsza-mete?show=268126#a268126

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez FabQ Początkujący (450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 130 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Janosik Nowicjusz (130 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...