• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wejście na stronę z adresem 127.7.7.7:8080

Object Storage Arubacloud
0 głosów
271 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
zamknięte 2 grudnia 2017

Witam,

na swoim serwerze (Linux) zainstalowałem pewną aplikację, która na adresie 127.7.7.7:8080 hostuje stronę. Jeśli wchodzę na adres zewnętrzny serwera to nie ma strony. Jak jakby przekierować ruch z 127.0.0.1 na 127.7.7.7:8080?

Pozdrawiam.

komentarz zamknięcia: Rozwiązanie problemu
komentarz 2 grudnia 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Po to jest README, żeby je przeczytać.

Remember to change the password later (or now) if you want to make SIM site public.

Strona domyślnie nie jest publiczna.

Well done! You have just installed SIM. There is a sim-server configuration file where-you-installed-SIM/server.conf in which are server parameters like ADDRESS etc

Tu jest konfiguracja.

komentarz 2 grudnia 2017 przez niezalogowany
Zamieniłem, ale teraz jak wchodzę przez lynx na 127.0.0.1:8080 to działa. Przez przeglądarkę nie (podając oczywiście adres zewnętrzny z portem 8080).
komentarz 2 grudnia 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
A na co zmieniłeś?
komentarz 2 grudnia 2017 przez niezalogowany
Na początku zmieniłem na 127.0.0.1. Ale już problem rozwiązałem, po prostu zamieniłem na adres zewnętrzny. Temat do zamknięcia.
komentarz 2 grudnia 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

https://github.com/varqox/sim/blob/master/src/server.conf

# Server address, acceptable formats:
#    ADDR:PORT -> address ADDR on port PORT
#    ADDR      -> address ADDR on port 80
#    *:PORT    -> all addresses on port PORT
#    *         -> all addresses on port 80

Nie trzeba w ogóle wpisywać na sztywno żadnego adresu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 102 wizyt
pytanie zadane 17 października 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Samuel Sowa Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez RybaYT23 Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 313 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...