• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux czy windows dla programisty

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
6,436 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
Dzień dobry. Przeglądałem oferty pracy i często się natknąłem na to że wymaga się systemu Linuxa. Ja osobiście używałem do teraz Windowsa lecz myślę nad zmianą skoro tak często jest potrzebny to może warto się nauczyć lecz czy jest sens ?  Co jest lepsze dla programisty. Na limuxie nawet nie wiem jak postawić Apache i odpalić stronę w przeglądarce :/
3
komentarz 1 grudnia 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
Jeśli idziesz w strone technologii jak C# lub .NET Framerwork (ktorych nie jest zbyt dużo na rynku) to windows

pozostale - linux.
komentarz 1 grudnia 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Eeee, stronę w przeglądarce na pewno potrafisz odpalić, bo to się robi tak samo, jak w windowsie, wystarczy wpisać w przeglądarce adres cheeky
Więc już coś umieszsmiley. Co do systemu dla programisty to się nie wypowiem, bo programistą nie jestem, choć wydaje mi się, że programista powinien znać przede wszystkim dany język/języki oraz jakieś oprogramowanie do tego, np framework, IDE...

komentarz 2 grudnia 2017 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
tak chodziło mi o odpalenie stronki php :P moje niedoprecyzowanie

8 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
wybrane 2 grudnia 2017 przez Patryk Kirszenstein
 
Najlepsza
Nie bez powodu linux jest mile widziany w ogłoszeniach o pracę. Po nabraniu wprawy łatwo się go konfiguracje, jest bezpieczny, masz na nim wiele powłok w których zrobisz wszystkio. To że nie umiesz postawić apacha nie jest problemem. Wszystko jest kwestią czytania dokumentacji i praktyki. Poza tym jest wiele gotowych boxów do webdevu np dla Vagranta.
+4 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
Pisząc aplikacje webowe na serwer Linuxowy (czyli większość) pod Windowsem, narażamy się na powstanie wielu błędów związanych na przykład z kodowaniem znaków.

Linux to też wygodne testowanie wielu środowisk graficznych, a także spora dawka wiedzy, która przydaje się w programowaniu. Warto dobrze poznać LInuxa, ponieważ to dodatkowa umiejętność, która zwiększa nasze szanse na znalezienie pracy.
+2 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A widziałeś żeby Elliot w "Mr Robot" używał Windowsa?
+1 głos
odpowiedź 1 grudnia 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Tak. Jest sens nauczenia się obsługi systemu Linux. I zrób to jak najszybciej jeśli chcesz mieć "dobre notowania" na rynku pracy.
+1 głos
odpowiedź 1 grudnia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Większość webmasterów używa Linux. Do Ruby i Pythona to wręcz konieczność.
0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez Hunter94 Mądrala (6,290 p.)
Warto znać linuxa chociaż powierzchownie, dajmy na to że tworzysz skrypt który wysyła pliki na serwer, tworzy foldery itp.
Większość serwerów stoi na linuxie więc wymaga od ciebie żebyś znał choćby uprawnienia dostępu bez których coś może nie działać tak jak u ciebie. np zamiast mkdir("./folder") to mkdir("/folder",777);
0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
A dalej idąć . Najlepszy system ? Obecnie używam ubuntu ale po aktualizacji do 17.10 wszystko się skaszaniło(nie działa mi logowanie do defaulta, GUI ciągle ma bugi i wszystkie aplikacje wyglądają paskudnie bez ramek)  a nie wiem jak przywrócić do stanu przed aktualizacją
–1 głos
odpowiedź 1 grudnia 2017 przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
Zainstaluj Windowsa obok Linuxa i używaj tego systemu jaki będzie potrzebny w danej chwili. Oba systemy przydają się programiście, bo jednak Windows ma ogromny udział na rynku PC.
komentarz 2 grudnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Chyba jedynym argumentem dla Windowsa w temacie programowania jest Visual Studio.
1
komentarz 2 grudnia 2017 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
Zdaje się, że nie ma Linuxowej wersji SourceTree, który bardzo ułatwia pracę z gitem co może być kolejnym argumentem za Windowsem
1
komentarz 2 grudnia 2017 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
a GitKraken ?
1
komentarz 2 grudnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja preferuję korzystanie z konsoli. Poza tym na Linuksa też jest mnóstwo różnych nakładek na gita, a niektóre IDE (np. PhpStorm) też mają jakieś narzędzie do tego.

Podobne pytania

+3 głosów
10 odpowiedzi 1,049 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 9,518 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 262 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...