• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić część ćwiczeniową i testową słownika anglo-polskiego?

Object Storage Arubacloud
–5 głosów
259 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2017 w PHP przez Przemko Giszczyński Początkujący (380 p.)
edycja 5 grudnia 2017 przez Przemko Giszczyński

Program powinien działać w następujący sposób:
- Użytkownik wskazuje lub podaje nazwę pliku, z którego chciałby zostać przepytany
- Uzytkownik ma możliwość sprawdzenia w programie, zawartości katalogu z plikami tekstowymi, umieszczonymi w aplikacji 
- po podaniu nazwy pliku użytkownik może wybrać 2 drogi - ćwiczenia oraz test.

Działanie drogi ćwiczeniowej:
-    program na początek pyta użytkownika o kierunek ćwiczeń (tłumaczenie z polskiego na język angielski, albo tłumaczenie z języka angielskiego na język polski)
-    program pyta z wybranej bazy danych użytkownika w nieskończoność, użytkownik może przerwać ćwiczenia w dowolnym momencie
-    pytania mogą się powtarzać

Działanie drogi testowej:    . .    ,    .    , , .    .    ,    .    ,.    ,
-    podobnie jak wyżej, program na początek pyta użytkownika o kierunek ćwiczeń (tłumaczenie z polskiego na język angielski, albo tłumaczenie z języka angielskiego na język polski)
-    program pyta użytkownika ile pytań powinien zadać
-    program podaje użytkownikowi maksymalną dostępną ilość pytań w danym pliku
-    określone pytanie może zostać zadane tylko 1 raz    ,    .    , -    • ji —
-    w przypadku podania błędnej odpowiedzi (lub jej nie podania) program podaje poniżej odpowiedz prawidłową
-    na koniec program podaje ilość poprawnych odpowiedzi w stosunku do ilości zadanych pytań
-    program dodatkowo wystawia ocenę użytkownikowi.

BAZA NIE MA BYĆ STWORZONA W SQL itp. BAZA MA DZIAŁAĆ NA PLIKACH TEKSTOWYCH.


Ktoś ma pomysł, jak się za to wziąć? Jak to zrobić? Mam szatę graficzną itd. Problem w tym, że mam problem z główną częścią tego projektu. Mianowicie DROGA ĆWICZENIOWA oraz DROGA TESTOWA. Nie mam pojęcia, jak to zrobić.

komentarz 1 grudnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)

Nie tylko z tym masz problem, dlaczego dodałeś tekst polecenia jako zdjęcie? 

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawe, ale w aktualnym stanie przeczytanie treści zadania wymaga niezłej gimnastki.

Fajnie by było jakbyś edytował.

Pozdrawiam Fenix.

komentarz 5 grudnia 2017 przez Przemko Giszczyński Początkujący (380 p.)
Robię ten program, jako projekt do szkoły, a więc dodałem polecenie, jako zdjęcie ze względu, że w takiej formie dostałem treść zadania.

Edytowałem pytanie. Poza tym program ma działać na plikach tekstowych bez włączania w to bazę MySQL itp.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2017 przez Snow Początkujący (360 p.)
1) Tak jak napisał Fenix - dobrze byłoby gdybyś sprawę edytował. Na chwilę obecną nie wygląda to najlepiej ( i nie mam tutaj na myśli tylko fotki)

2) podpowiedź:

utwórz tabelę z 3 kolumnami id/pl/eng. w id - numer id, w pl słowo po polsku, w eng to samo słowo po angielsku.

dając zapytania do bazy wyciągniesz od razu słowo + tłumaczenie.

 

co do testu: po ilości pytań utwórz odpowiednio duża tabelę. pobierz losowo wygenerowane rekordy i zapisz je w tabeli. (+ pole w tabeli z zakresu 0-1 - dla poprawnej / nie poprawnej odpowiedzi). zsumuj wynik i podziel przez ilość pytań.
komentarz 5 grudnia 2017 przez Przemko Giszczyński Początkujący (380 p.)
Edytowałem pytanie. Poza tym program ma działać na plikach tekstowych bez włączania w to bazę MySQL itp.
1
komentarz 5 grudnia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
To pobierz rekordy z pliku tekstowego i zapisz je do obiektów.
1
komentarz 5 grudnia 2017 przez Snow Początkujący (360 p.)

Program będzie posiadał identyczną zasadę działania.

operacje na plikach

operacja na łańcuchach

Możesz zastanowić się nad funkcją explode. To co pobierzesz wrzucisz do tablicy/listy obiektów lub prościej ( co nie znaczy poprawniej:P) do tablicy 3 wymiarowej.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 263 wizyt
pytanie zadane 20 października 2015 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 333 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...