• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Edycja atrybutów podwójnej klasy css w js [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
403 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2017 w HTML i CSS przez Osheo Początkujący (260 p.)
Witajcie, potrzebuję zmodyfikować atrybuty podwójnej klasy którą w css mam zapisaną ".fade.ng-enter {transform-origin: 20px 20px;}" i potrzebuję modyfikować ten atrybut z poziomu js, wie ktoś jak moge dostać się do takiego zapisu podwójnej klasy w js ? $('.fade .ng-enter') raczej nie działa. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Brak odpowiedzi!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
bo to co pokazałeś to dotyczu elementu .ng-enter którego rodzicem jest .fade ;)

Usuń spację między tymi klasami i to będzie oznaczało jeden o element z tymi dwoma klasami.
komentarz 30 listopada 2017 przez Osheo Początkujący (260 p.)

Tak, chodzi mi o element .ng-enter którego rodzicem jest .fade. W js zapisuje to w taki sposób i nie działa : $('.fade .ng-enter').css({ 'transform-origin': "1600px 160px" }); Noemi

komentarz 30 listopada 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

atrybuty podwójnej klasy którą w css mam zapisaną ".fade.ng-enter {transform-origin: 20px 20px;}"

tutaj pokazałeś bez odstępu więc myślałam że chodzi o jeden element ;d

Jeśli nie masz żadnego transform w CSS ustawionego to chyba nie ma Ci co pokazać różnicy ;d wrzuć sobie tam zamiast tej właściwości np kolor tła i zobaczysz że Ci działa :P

komentarz 30 listopada 2017 przez Osheo Początkujący (260 p.)

Okej, sprawdziłem ze spacją i też nie działa, w taki sposób zapisałem $('.fade .ng-enter').css( 'width', '300px' );

Może prościej, w css mam tak zapisane :

fade.ng-enter {
    transform-origin: 385px 65px;
    animation: show 0.7s;
}

a w js chcę edytować sobie wartość atrybutu transform-origin i nie wiem jak do tego dojść, z góry dziękuję za pomoc :) Noemi

komentarz 30 listopada 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
no dobrze, ale w CSS masz inny element zapisany niż ten, który "łapiesz" za pomcą jQuery ;)
komentarz 30 listopada 2017 przez Osheo Początkujący (260 p.)
W takim razie jak mam to zapisać, aby dostac się do tego elementu z css ? Dziękuję :)
komentarz 30 listopada 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
<div class="fade ng-enter"> jakiś div </div>

jeśli masz taki element w HTML, który ma dwie klasy i chcesz się do niego dostać koniecznie za pomocą tych dwóch klasach to w CSS dajesz:

.fade.ng-enter { 
    ... 
}

bez spacji, dlatego że to dotyczy jednego elementu :P i tak samo bez spacji powinno być w jQuery, czyli:

var element = $('.fade.ng-enter')

I to na pewno działa :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,401 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 976 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2018 w JavaScript przez Paweł Piech Użytkownik (720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2017 w JavaScript przez witkobar Nowicjusz (140 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...