• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

1 klasa technikum informatycznego - brak czasu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,505 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez fluxm Nowicjusz (180 p.)
Witam, otóż mam pewne pytanie. Czy to zależy od szkoły, nauczyciela, czy to w każdym technikum jest tak, że pierwsza klasa ma strasznie dużo nauki? Skok z gimnazjum do średniej jest dla mnie strasznie wielki, na każdy z przedmiotów zawodowych trzeba umieć odpowiadać (co lekcje jest odpowiedź) + nie ma możliwości dostania lepszej oceny niż 4. Czy to przez ten próg do zdania egzaminu? Czy może w kolejnych klasach to się lekko 'uspokoi'?

Pewnie wygląda jak błahy problem, jednak po wróceniu ze szkoły od 7:45 do około 16 nie jest to łatwe :/ I nie, nie jestem w tej klasie z powodu gier, świadomie wybrałem ten kierunek, ale nie swiadomie wybrałem siedzenie przy książkach do późna w nocy.

 

Pozdrawiam
komentarz 30 listopada 2017 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Też tak aktualnie mam  dużo nauki, ale mało technicznej. To nie tylko u ciebie.
komentarz 30 listopada 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Jak mogę zapytać to jakie to technikum (nazwa szkoły).

Pozdrawiam
komentarz 1 grudnia 2017 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Technikum łączności Kraków, profil informatyk. Ale starsi koledzy zapewniają, że się rozkręci z zawodowymi
komentarz 2 grudnia 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Interesuje mnie ta szkoła i ten kierunek , jak można wiedzieć to ile miałeś pkt na koniec 3 gimnazjum i czy trudno tam się dostać?
komentarz 6 grudnia 2017 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
edycja 10 grudnia 2017 przez JAKUBW
Nie jest trudno, wystarczy, że nie olewasz tych ważnych przedmiotów jak matematyka. Moja średnia była na styk z paskiem. W sumie to uczyłem się tak bardziej tylko w 3 klasie. To to mi dało pasek (pierwszy raz w życiu). Punktów miałem 176. Próg na mój kierunek był 20 punktów niżej. Jednak jeżeli masz świetne oceny i nie przeszkadza ci chemia itd. to wybrałbym na twoim miejscu liceum.
komentarz 8 grudnia 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Z tych przedmiotów co się liczą (matematyka, fizyka, ang, polski) to będę miał 4/5 ale gorzej z egzaminami, pewnie napiszę na 60pkt, co da mi ok. 130/140pkt, za jakieś konkursy z 5 pkt może, to nie wiem czy wystarczy.

A przyrodniczych ani humanistycznych nie lubię, a studnia mnie nie interesują za bardzo, dlatego technikum i do pracy.
komentarz 10 grudnia 2017 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Sam obstawiałem u siebie 130/140 pkt. pod koniec 2 klasy, ale presja środowiska (rówieśnicy, nauczyciele, rodzina) zmotywowała mnie niesamowicie do działania i wyszło to 176 (nadal nie wiem jak oni to liczyli :P). Ale z tym 140 masz małą szansę na dostanie się do informatyka:| Zawsze możesz wybrać elektronika na którego już nie będziesz miał problemu z progiem. Ludzie mówią ,,Z elektronika zrobisz informatyka, z informatyka elektronika już nie". Weź jeszcze pod uwagę te 2 inne kierunki. A co do tego nie wiem jak ukształtują się progi w kolejnym roku, bo reforma edukacji.
komentarz 11 grudnia 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Istnieje możliwość zapisania się na kierunek gdzie jest najniższy próg i później przepisanie się na informatykę?
komentarz 14 grudnia 2017 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
W teorii tak, ale w klasie jest maksymalnie 36 osób - na tyle są przygotowane sale lekcyjne. Tyle też w klasach będzie po rekrutacji a więc abyś mógł przepisać się z jednej do drugiej to w drugiej musi się zwolnić miejsce. Nie wiem czy nie będzie wymagany jakiś test na wejście to informatycznej. Na pewno musiałbyś nadrobić materiał a tego może być trochę sporo. Także nie polecam.

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2017 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)
Sam nie chodziłem do technikum (tytuł technika robiłem po liceum), ale rozmawiałem z ludźmi, którzy chodzili do technikum i każdy mówił, że mieli masę zajęć, że spali po dwie godziny itd. :) Więc to nie tylko u Ciebie. Z drugiej strony jeżeli planujesz iść na studia to takie przygotowanie w technikum bardzo Ci się przyda.
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
edycja 30 listopada 2017 przez shotokan

Witam. Na pewno część rzeczy zależy od szkoły. To szkoła układa siatkę godzin (oczywiście zgodnie z prawem oświatowym), więc ilość godzin danego przedmiotu i jaki to przedmiot zależy przede wszystkim od szkoły. Co prawda szkoły zawodowe dość mocno posiłkują się przykładowymi rozwiązaniami od ORE. I oczywiście zależy to od nauczyciela, jeden będzie więcej wymagał, inny mniej. Jeden będzie kładł nacisk na tamto, drugi na coś innego, itp. Ale spokojnie, technikum nie jest takie straszne, jak Ci się teraz wydaje. Ja bym się cieszył, z tak wymagającego nauczyciela, bo Cię porządnie nauczy i przygotuje do pracy w zawodzie (przynajmniej podstawy). Co do ilości godzin to w każdym technikum jest podobnie, w klasie I masz pewnie ok 34-36 godzin tygodniowo i tak będzie przez 4 lata. Tylko w klasie drugiej dojdzie Ci więcej przedmiotów zawodowych, np sieci komputerowe (zależy jak szkoła ułożyła rozkład), potem witryny i aplikacje internetowe, programowanie, bazy danych. U nas uczniowie uczą się do 19 (niektóre klasy) i dają radę a geniuszami nie są :)
Skok jest duży bo taki musi być (przynajmniej wg mnie). W końcu to technikum i ma Cię ono przygotować do pracy w danym zawodzie, dobrze przygotować. Zapewne nikt z nas nie chciałby być badanym przez lekarza niedouka, który nie wie, gdzie jest wątroba..., podobnie nikt z nas nie będzie zadowolony z serwisanta, którego się wezwie do naprawy, a on stwierdzi, że coś się zepsuło i najlepiej kupić nowy...itp.
Tak więc spokojnie, małymi kroczkami do celu. Skoro piszesz, że gry Cię nie interesują to na pewno masz sporo czasu na naukę (dla przykładu przeciętny uczeń gra ok. 4 godziny dziennie, przynajmniej w mojej szkole...).
Na pewno w drugiej klasie będzie już lepiej bo się przyzwyczaisz do nowego trybu życia, do nowego środowiska :)
Powodzenia!

0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2017 przez beza Użytkownik (830 p.)
edycja 30 listopada 2017 przez beza
Jeśli wolisz uczyć się samodzielnie niż siedzieć cały dzień w szkole + mieć więcej wolnego czasu na naukę programowania to możesz przenieś się do liceum zaocznego ;) znam kilka osób, którzy przenieśli się na 2 roku i sobie chwalili. Teraz studiują  na UG i UŚ ;) jednak to nie jest dobra opcja dla każdego... trzeba mieć silny charakter - w życiu najważniejszym "skillem" jest samodyscyplina. Nauka w liceum zaocznym wiąże się z samodzielnym przygotowywaniem do matury z repetytorium.
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2017 przez Venglas Obywatel (1,160 p.)
Ty mówisz, że masz mało czasu. Są ludzie którzy chodzą do pracy na zmiany np. 10-12 godzinne przychodza zmęczeni jak wół i się jeszcze uczą ;)
Sam chętnie teraz wróciłbym do liceum i usiadł w szkolnej ławce :P
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Ja tam miałem luzy i z tego co słyszałem od znajomych z innych techników też sie nie musieli przepracowywać. Przecież egzaminy zawodowe są proste, nas zaczynali czegoś uczyć tydzień przed i wszyscy zdawali bez problemu.
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2017 przez Hover Nowicjusz (140 p.)
Uczeń 3 klasy Technikum Informatycznego w Pzń z tej strony, miałem identyczną sytuacje w pierwszej klasie, natężenie materiału mogło przerazić natomiast wszystkie takie przedmioty takie jak Fizyka, Chemia, Geografia, EDB, BHP, Biologia, Wos odpadają po pierwszej klasie by w drugiej na ich miejsce można było wsadzić mase przedmiotów technicznych zależących od twojej aktualnej specjalizacji klasy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 244 wizyt
–4 głosów
1 odpowiedź 634 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 636 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...