• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wyśrodkowanie nav css

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,084 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2017 w HTML i CSS przez Andrzej Sojka Użytkownik (510 p.)
Dlaczego lista nie jest dokładnie na środku?

https://codepen.io/anon/pen/pdQjMx

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 listopada 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 29 listopada 2017 przez Andrzej Sojka
 
Najlepsza

Dodaj 

padding: 0;

dla elementu <ul>

komentarz 29 listopada 2017 przez Andrzej Sojka Użytkownik (510 p.)
a możesz mi wyjaśnić dlaczego padding:0? mam rozumieć, że lista dodała swój marginesem wewnętrzny?
komentarz 29 listopada 2017 przez accolade Bywalec (2,410 p.)
Lista automatycznie tworzy się z swoim paddingiem i trzeba go wyzerować jeśli się go nie chce.
komentarz 29 listopada 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Element ul dostaje default css, w którym często jest

padding-left: 40px;

a ponieważ jest to w PX dlatego pojawiał się pasek przewijania dolny. Jest też defaul margin top i bottom chyba na 16px albo w em/rem jeśli dobrze pamiętam (poszukaj w google default css in browsers).

komentarz 29 listopada 2017 przez Andrzej Sojka Użytkownik (510 p.)
a ja tyle czasu spędziłem nad, dzieki wielkie za pomoc
komentarz 29 listopada 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

a możesz mi wyjaśnić dlaczego padding:0? mam rozumieć, że lista dodała swój marginesem wewnętrzny?

Nie margines, tylko padding :) To istotna różnica, poczytaj sobie o tzw. modelu pudełkowym w CSS i ewentualnie o właściwości box-sizing, która czasami jest przydatna.

komentarz 29 listopada 2017 przez Andrzej Sojka Użytkownik (510 p.)
znam box-sizing, co do odpowiedzi wyżej to miałeś racje

 display: block;
list-style-type: decimal;
margin-top: 1em;
margin-bottom: 1em;
margin-left: 0;
margin-right: 0;
padding-left: 40px;
komentarz 29 listopada 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Tylko tak od razu jeszcze mała rada - uważaj na różnego rodzaju resety CSS. Są one opisane w wielu książkach i kursach online i przyznam, że kiedyś zaczynając naukę html/css gdy pierwszy raz zobaczyłem reset.css to ładowałem to po prostu wszędzie...

Z czasem zacząłem patrzeć na stronę/aplikację nie jak na całość, ale jak na zbiór oddzielnych komponentów i okazało się, że resety wcale nie są potrzebne, a pojedyncze problemy rozwiązuje właśnie takie np. dodanie własnego padding dla ul. Ponad to takie myślenie ułatwia pracę np. z React i innymi bibliotekami operującymi na komponentach. Piszę, żebyś nie powielał moich dawnych błędów i mojego dawnego uwielbienia reset.css :)
0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

Jak dopiszesz do ul :

flex-direction: column;

To będziesz mieć wyśrodkowane w kolumnach , jedynie, że nie o to chodziło.

komentarz 29 listopada 2017 przez Andrzej Sojka Użytkownik (510 p.)
cche, żeby menu z lewej i z prawej strony miało taką samą odległość, a tutaj  jest różna i nie wiem dlaczego
komentarz 29 listopada 2017 przez accolade Bywalec (2,410 p.)
Wyzeruj padding dla ul (padding: 0;).
komentarz 29 listopada 2017 przez Andrzej Sojka Użytkownik (510 p.)
może w skrócie wyjaśnić dlaczego akurat padding?

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 257 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2021 w HTML i CSS przez Yorweth Obywatel (1,310 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 335 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2017 w HTML i CSS przez Yorweth Obywatel (1,310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 96 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2020 w HTML i CSS przez webowyamator Nowicjusz (120 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...