• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed 20 000 pasjonat

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
627 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2017 w Sprawy forum przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
zamknięte 12 listopada 2018 przez shotokan
Witam,
już niedługo wybije nam liczba 20 000 pasjonatów i w związku z tym mam taką propozycję, może by jakoś uhonorować 20 000 pasjonata? Dodać mu jakąś odznakę czy coś podobnego. Uważam, że ładnie by to wyglądało. Co Wy na to?
komentarz zamknięcia: przedawnienie...
10
komentarz 29 listopada 2017 przez niezalogowany
Nie za bardzo rozumiem za co? O_o

Jak już to lepiej by było zrobić jakiś event z tej okazji dla wszystkich...

Chociaż jakby podsumować ilość aktywnych pasjonatów to nie wiem czy doszlibyśmy choćby do tysiąca, zdaje się że @awaluk kiedyś robił takie wyliczenia
komentarz 29 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Poddałem tylko pomysł, a co z tego wyjdzie to zobaczymy...
I dlaczego ma być zawsze za co? Nie może być od tak po prostu?
komentarz 29 listopada 2017 przez niezalogowany
Jak wspomniał Arek, to generuje trochę pracy w sumie bez powodu

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 29 listopada 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Czemu nie, sam pomysł jak dla mnie spoko choć nie wiem jeszcze w jaki sposób można by to zrobić - odznaka może sobie być, ale jest to przede wszystkim problem techniczny, w dodaniu jej w skrypcie Q2A i przypisaniu do jednego konkretnego użytkownika.

Problem jest też taki, że nie wiemy który to faktycznie pasjonat jest 20 000... Spora ilość kont (głównie spamerskich) była usuwana, poza tym każdy indywidualnie może usunąć konto - to zaburza licznik. Jest też szansa, że to 20-tysięczne konto będzie kontem spamerskim, rejestruje się u nas takich całkiem sporo (nie piszą na szczęście postów, wypełniają tylko dane na profilu).

Jeśli więc założymy, że to wyróżnione konto to będzie 20 000 według licznika po prawej w momencie gdy wybije to ok, jest to jakiś sposób. Gdyby założyć, że ma to być faktycznie 20 000 konto założone na forum to jak już pozwoliłem sobie sprawdzić... nie istnieje. Był to więc albo spamer albo użytkownik, który poprosił o usunięcie konta. Przybliżona data rejestracji owego konta to był początek stycznia 2017.
komentarz 30 listopada 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
@Krzycho92 no można, ale trochę ciężko ustalić które to miałoby być konto - czy akurat to jedno wcześniej, czy jedno później. Jak widzę są obydwa, ale jedno przypuszczalnie będzie kontem spamerskim. Nie wiem czy taki wybór jest sprawiedliwy, aż tak bym chyba nie kombinował - po prostu odpuścił to "wyróżnienie" 20-tysięcznej osoby.
1
komentarz 1 grudnia 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
@Noemi jest z Radomia, należy jej się ;)
komentarz 1 grudnia 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Dajmy odznaki wszystkim z Radomia. Mogą pełnić rolę ostrzegawczą dla reszty.
komentarz 1 grudnia 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Przed czym ostrzegać? :D Ja tam lubię swoje miasto i się go nie wstydzę. Raz lepiej, raz gorzej, jak wszędzie. Nie sądzę, że ktoś musiałby być przede mną ostrzeżony :P
2
komentarz 1 grudnia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
hahaha @CenterPL dzięki! też nam - tym z Radomia coś się od życia należy :D
0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Czyli coś jak wygrana na loterii :)
Ciekawe, że jest prawie 20 tyś użytkowników a na forum tak mało się dzieje.
2
komentarz 29 listopada 2017 przez niezalogowany
Bo aktywnych jest mało, większość to osoby typu "hej, mam problem - rozwiazcie go" i po tym 1 pytaniu słuch po nich ginie...
1
komentarz 29 listopada 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
20 tys. bo możemy napisać tysięcy. Ale nigdy nie widziałem tyśięcy albo tyśęcy.
komentarz 29 listopada 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Dziękuje, zapamiętam.
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
No, i kto jest tym szczęśliwcem?
komentarz 30 listopada 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Jeśli 20 000 konto wg licznika widniejącego po prawej i aktualnego stanu użytkowników to: https://forum.pasja-informatyki.pl/user/Filip+D%C4%85bkowski
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
W ogóle to forum to jest jak jakaś gra przeglądarkowa rpg, zbierasz punkty, dostajesz nagrody. Fajne :) Znałem to forum od samego początku, ale teraz żałuję, że nie założyłem konta pierwszego dnia co powstało. Miał bym większy skill.
2
komentarz 30 listopada 2017 przez niezalogowany
Dostajesz nagrody? No cóż, my ludzie z top ten jeszcze jakoś nic nie dostaliśmy :P

Raczej też tego nie oczekujemy, a ilość punktów nijak się ma do skilla ;)
komentarz 30 listopada 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Punkty sobie są, nagród nie ma - tylko rangi. W praktyce i to i to niewiele znaczy, tylko takie symboliczne elementy grywalizacji. Nie wiem więc co tu można traktować jako grę, ale ok, każdy niech sobie to odbiera jak potrzebuje :)
5
komentarz 30 listopada 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

ilość punktów nijak się ma do skilla

Coś sugerujesz…? 

1
komentarz 30 listopada 2017 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Moim zdaniem nagrodami są:

  • zdobywanie doświadczenia i możliwość skonfrontowania swojego podejścia do rozwiązania danego problemu z innymi, co - szczególnie na niższych poziomach wtajemniczenia - sprawia, że można się czegoś nowego przy okazji dowiedzieć,
  • sprawniejsze czytanie cudzego kodu, o różnym poziomie "czystości" i czytelności,
  • odświeżenie swojej wiedzy z zagadnienia, z którym nie miało się ostatnio styczności
komentarz 1 grudnia 2017 przez niezalogowany
@commaner nie mówię, że u wszystkich, ale nie powiesz też że ilość punktów odzwierciedla 1:1 ilość skilla ;) To, że np mam więcej punktów od adriana wcale nie oznacza że jestem od niego lepszy, bo pewnie tak nie jest ;)

@Krzycho to "zbierasz punkty, dostajesz nagordy" po prostu mi zabrzmiało jako program lojalnościowy i pozostając w tym kontekście odpisałem :P

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 160 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 216 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 235 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...