• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podłacząnie rutera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
275 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
Witam chciałbym podłączyć laptop do  rutera i do  wifi  z tym ze PC już jest podłączony do sieci kablem rj 45 co muszę zrobić zeby miec net na tych dwóch urządzeniach?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Witam,
standardowe "routery" domowe typu SOHO mają 4 porty więc spokojnie możesz kablem połączyć oba komputery. Jeśli chcesz laptopa podłączyć do sieci WiFi to na routerze musisz najpierw włączyć WiFi, skonfigurować (choć domyślnie jest już taka rzecz zrobiona, ale zalecam samemu zmienić nazwę sieci - SSID oraz ustawić zabezpieczenia WPA2 i mocne hasło), a następnie na laptopie system sam powinien wykryć sieć WiFi i wystarczy tylko wpisać hasło i już.
komentarz 28 listopada 2017 przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
ale ja chcę ten ruter podłączyć już do istniejącej sieci wifi nie wiem jak mam go skonfigurować?
komentarz 28 listopada 2017 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
Podłącz kabel i skonfiguruj jako router normalnie i będzie działać
komentarz 28 listopada 2017 przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
tylko w domu mam coś takiego jak Cisko ruter i teraz chcę podłączyć drugi ruter i nie wiem jak to zorobić wogóle nie działa
komentarz 28 listopada 2017 przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
podłącz ten nowy router do laptopa przez kabel skonfiguruj go ustawiając aby "wziął sobie " adres z tego cisco router i będzie działać lub przypisz mu adres ip w cisco router i w ustawieniach nowego routera ustaw mu ip na takie jakie mu przypisałeś w cisco
komentarz 28 listopada 2017 przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
edycja 28 listopada 2017 przez David Sundkikngs
czy mam ustawić adres Ip taki sam jak ma ten mój stacjonarny pc?

i te dwa rutery połaczyć kablami tylko jak?
1
komentarz 28 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Nie, IP routera musi być inny niż komputera, ale z tej samej adresacji sieci, np. 192.168.1.10 i 192.168.1.20. W routerze powinieneś wyłączyć DHCP, a konkretnie włączyć przekazywanie adresów (jeśli jest taka opcja), aby router i router cisco nie "nadawały" adresów IP równocześnie.
To tak dodam jeszcze, że np. na youtube można znaleźć filmiki jak połączyć ze sobą dwa routery, obejrzeć nie zaszkodzi, jeśli jesteś początkującym w tematach sieci.

Edit: To może napiszesz nam, co konkretnie chcesz zrobić, bo raz piszesz, że chcesz połączyć przez wifi, a teraz że kablem...po co w ogóle chcesz wprowadzić drugi router?
komentarz 28 listopada 2017 przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
bo chcę sie nauczyć. 192.168.0.10 do mogę dać 192.168.0.11 w ustawienach rutera?

jak włączyć przekazywanie adresów gdzie to jest?
komentarz 28 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Tak, możesz użyć takich adresów (choć raczej adres routera powinien być "niższy"), a przekazywanie adresów powinno być w opcjach DHCP (różnie to jest w różnych urządzeniach).
Edit: Zapomniałem wspomnieć, że adres routera cisco też musi być z puli adresów tej samej sieci, czyli np. 192.168.0.1
komentarz 28 listopada 2017 przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
przekazywanie adresów to jest star ip adress?
komentarz 28 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
podaj model routera, będzie szybciej
komentarz 28 listopada 2017 przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
tp link-wr841n
komentarz 28 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Tutaj wystarczy, że wyłączysz opcję DHCP (nie ma opcji przekazywania), a będzie ona włączona na routerze cisco.
Przy okazji szukanie w google naprawdę nie boli:
http://www.tp-link.com.pl/faq-74.html
http://www.tp-link.com.pl/faq-417.html

komentarz 28 listopada 2017 przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
tyle że ja mogę się dostać na ruter cisco bo vectra nie daje takiej mozliwosci
komentarz 28 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Nie rozumiem, możesz się dostać, ale vectra nie daje takiej możliwości? To w końcu co? Na jaki router możesz się dostać, a na jaki nie?
I w takim razie co chcesz konkretnie zrobić z tymi dwoma routerami, w domu spokojnie jeden wystarczy...?
komentarz 28 listopada 2017 przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
na cisco nie mogę się dostać bo nie ma loginu ani hasło
komentarz 28 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
To nie jest wielkim problemem (zawsze można zresetować router do ustawień domyślnych, ale nie zalecam, bo wtedy ustawienia WAN czyli dostęp do Internetu również się usunie).
Nadal nie wiem, do czego Ci potrzebny dodatkowy router, więc domyślam się, że chcesz rozszerzyć swoją sieć WiFi. W takim razie patrz powyżej na link drugi, wtedy nie potrzeba dostępu do routera cisco.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 354 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Piotrek2713 Mądrala (5,340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 821 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Ziken Początkujący (330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 101 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

92,551 zapytań

141,397 odpowiedzi

319,528 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...