• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura, studia...Co robić :O [Czyli kolejne pytanie o przyszłość..]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
794 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
Witam, Jestem w 2 klasie liceum i mieszkam w Krk. Chciałbym zostać programista już się uczę na własną rękę [Aktualnie C++ a po tym mam zamiar się uczyć Java] . Zacznijmy tak: Jak zdam maturę z Matmy i matmy rozszerzonej oraz ang podstawa.. To czy mogę dostać się na kierunki:

1) Informatyka stosowana

2)Informatyka inżynierska

I wiem że powinienem poszukać pkt na dany kierunek studiów ale właśnie nwm gdzie iść na te studia i może jest jakaś osoba z Krakowa co może mi pomóc.

W wielkim skrócie:

1. Z czego polecacie pisać maturę [ Nwm czy mi wystarczy Matma i Matma rosz + podstawowy Ang na studia..]

1. Gdzie polecacie pójść po maturze w Krakowie [Czy UJ lub AGH]
1
komentarz 27 listopada 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Skoro jesteś w 2 klasie to masz sporo czasu, jak się ogarniesz to naprawdę jesteś w stanie się fajnie przygotować z czegokolwiek, polecam zatem poćwiczyć angielski i napisać rozszerzenie z angielskiego bo ono się liczy wszędzie, a dodatkowe punkty zawsze są cenne, zastanów się jeszcze czy by nie napisać fizyki lub informatyki - tak jakby matma nie poszła.

"To czy mogę się dostać na kierunki..." - możesz się dostać na każdy kierunek pod warunkiem że będziesz miał wystarczającą liczbę punktów, więc nie da się powiedzieć tak albo nie

Gdzie pójść - na necie jest masa opinii, szczególnie AGH vs UJ, więc możesz sobie poczytać, dodatkowo zajrzeć na syllabusy - jakie przedmioty są proponowane, generalnie zależy co ci się bardziej spodoba, uniwersalnej rady nie ma
komentarz 27 listopada 2017 przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
Dziękuję  bardzo za tą  odpowiedź[Taka  chciałem dostać].Właśnie  chodzi o Angielski rozszerzony.. Nie jestem mega osobą  co umie angielski ale 3/4/5 są.. Boję  się  do tego ang.R bo nie czuję  się  na siłach... Co do fizyki/inf : Chodzę  na Mat/fiz. Jestem dobry z Fizyki Roszerzonej ale wolałbym  sie skupić  na Matmie P i R.. A z informatyką  bym nie mógł  pisać  matury bo w szkole nie została ułożona taka grupa rozszerzona
komentarz 27 listopada 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Co do angielskiego to w ponad rok do matury się przygotujesz że cho cho jak będziesz to robił regularnie, najlepiej na starych testach i ćwiczeniach typu maturalnego, co napiszesz to napiszesz - zawsze jakieś dodatkowe punkciki wpadną, a co do matmy, twój wybór, do jednego rzeczywiście jesteś się w stanie lepiej przygotować, ale jak masz dwa i jedno nie pójdzie to zawsze zostaje to drugie, masz jeszcze sporo czasu na decyzję, tylko im szybciej zaczniesz tym lepiej, na razie skup się na maturze, przynajmniej już wiesz że chcesz iść na informatykę (czyli wiesz więcej niż większość moich znajomych pod koniec III liceum)
1
komentarz 27 listopada 2017 przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
"Nie robi się planów dalej niż na rok, a to źle. Trzeba się zmusić do planowania, jakby miało się przed sobą jeszcze wiele lat życia. " ~Steve Jobs fragment  z jego książki... Co do nauki znajdę korepetycje ( z ang i matmy) + samodzielna nauka z arkuszami ;)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 listopada 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
wybrane 27 listopada 2017 przez PirchHD
 
Najlepsza
Co do studiowania informatyki w Krakowie...

Na AGH na ogarnięte informatyki (WFiIS, EAiIB, WIET) conajmniej 80% z rozszerzonej matmy i angielskiego. Można zdawać też fizykę albo informatykę, bo są punktowane zamiennie z matmą od tego roku. Pozostałych stosowanych na tej uczelni nie polecam, chyba, że chcesz walczyć z jakąś chemią czy inną geologią.

Na UJ informatyka analityczna tylko dla hardkorów, dla śmiertelników jest przyzwoita na wydziale Matmy i Informatyki.

Jest jeszcze PK, najniższe progi i poziom analogiczny, ale nadal nie jest najgorzej.

Do pozostałych uczelni się nie odnoszę, bo nie są warte uwagi z punktu widzenia informatyki.
+1 głos
odpowiedź 27 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Zdasz to masz na myśli co? Że więcej niż 30%? Czy co? AGH ma jeden z większych progów na Informatykę ,a ty mówisz o zdawaniu i podstawowym angielskim? laugh

komentarz 27 listopada 2017 przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
Masz rację przepraszam żle napisałam  pytanie, wybacz. Bardziej mi chodziło o to co zdawać ale rozumiem że  z jakimś ang podstawowym nie dostane się  nigdzie wysoko, więc  powinienem  się  zacząć  przykładać się  do angielskiego :D
komentarz 27 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

sprawdź sobie na stronach konkretnych uczelni za co punktują. W przypadku AGH była chyba matematyka(opcjonalnie fizyka lub infomatyka) i angielski rozszerzony. Z tym że  tylko 2 przedmioty się liczą. Ale to tak z 80% + jak nie więcej - nie pamiętam już laugh

komentarz 27 listopada 2017 przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
Zobaczę  w sobotę wieczorem.. Dzięki  temu postowi zrozumiałem że musze zacząć  uczyć  do matur (Matma Podstawoa/rozszerzona, Fizyka roszerzona(Tutaj nie jestem pewny), Angielski podstaw i Rozszerzenie.. A jak pójdzie  to pójdzie  ;) Najważniejsze żebym  się  przyłożył do nauki a później  zobaczę  jak mi poszło  i gdzie mogę pójść  za te pkt. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam..
1
komentarz 27 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

No Angielski rozszerzenie to na pewno i to nie tylko do matury. To podstawa do czegokolwiek laugh Tym bardziej dla programisty.

komentarz 27 listopada 2017 przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
Zgodzę się przeglądam oferty pracy i ZAWSZE jest angielski.. W sumie nie dziwię się przecież to jest najbardziej przydatny język w pracy
1
komentarz 27 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Też często ze względu na zagranicznych klientów.
0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2017 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Na wszystkie pytania w stylu "czy się dostanę/ czy wystarczy mi zdawać to i to" znajdziesz odpowiedź na stronach uczelni

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 550 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 333 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 741 wizyt

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,520 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...