• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gry na podstawie książki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
370 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2017 w HTML i CSS przez Kapux Początkujący (360 p.)
Cześć, chciałbym zrobić grę o tematyce hp (harry potter) i mam pytanie, czy potrzebuje jakieś zgody, lub mam coś wstawić na stronie? No bo przecież jakby korzystam z czegoś co zrobiła inna osoba nie? Chodzi mi czy zahacza to o prawa autorskie?

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 27 listopada 2017 przez 123skiper Bywalec (2,170 p.)

Zrób Horego Portiera... Jeśli nie uznają, że jest to bezpośrednie nawiązanie, to nic ci nie zrobią. Ja na prezentację z Geografii zrobiłem GŁUGLE i ALLEDROGO. :)

0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Musisz mieć zgodę bo inaczej w najlepszym wypadku każą Ci usunąć grę a w najgorszym do sądu i $
komentarz 27 listopada 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
chwila a nie było by to w tym przypadku zwykłe fan-fiction? Z tego co wiem nie posiadają one restrykcji, chyba że trafisz na mocnego zawodnika pokroju the walking dead...

problem byłby gdybyś chciał potem na tym faktycznie zarabiać.
komentarz 28 listopada 2017 przez Kapux Początkujący (360 p.)
Nwm, na poczatku chcialem hp, zrezygnowalem i mam teraz to :p PS nie istnieje zadna gra ani nic pod tytulem Magic World? bo taka nazwe mam XD
komentarz 28 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie wiem, sprawdz w internecie? Zreszta, tak dlugo gdy nazwa nie jest niczym objeta to nikogo to chyba nie interesuje. Watpie zeby sam dal rade stworzyc gre, ktora bedzie zarabiac a wydabie jest drogie
komentarz 28 listopada 2017 przez Kapux Początkujący (360 p.)
Mi chodzi o gre przegladarkowa :}
komentarz 28 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Zalezy od rozbudowania i grafiki :)
0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2017 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Potrzebujesz licencji, jeśli są prawa zastrzeżone. Zazwyczaj można znaleźć pod hasłami: trademark, copyright itd.

Generalnie nawet nie próbuj robić czegokolwiek, co miałoby coś zarobić, jeśli licencja jest w łapach jakiejś korporacji. Jeśli licencja jest w rękach prywatnej osoby, to możesz się dogadać. Ale musisz mieć pozwolenie.
komentarz 28 listopada 2017 przez Kapux Początkujący (360 p.)
Zmienilem na Magic World, wszystko bedzie wymyslone przeze mnie, chyba mnie nie beda gonic jak cos jest takie samo jak gdzies tam, ale o tym np. Nie wiedzialem?
komentarz 28 listopada 2017 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Oczywiscie, ze nie imaczej kazdy mmorpg (lub prawie) mogloby sie oslarzac ze w mojej grze jest system pvp i tyle. Sa elementy, ktore sie powtarzaja i tyle. Wazne by nie byly 1:1 a watpie by tak owe istnialy :)

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 2,876 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,015 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ruppa Nowicjusz (150 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...