• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Blue screen/Sterownik karty sieciowej.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,907 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Satren Nowicjusz (120 p.)

Witam. Ostatnio odkopałem starego laptopa. Wszystko działało w porządku do momentu kiedy nie zaczął wyskakiwać blue screen (na obrazku jest winowajca) próbowałem robić reinstall systemu, wgrywać od nowa sterownik i go zaktualizować ale bezskutecznie. Więc mam pytanie czy to jest wina sterownika czy sprzętu i jak można by było to naprawić.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Niewiele widać z tego screena, co dałeś, ale widzę tam jakiś sterownik, więc jeśli to wina karty sieciowej to najlepiej ją wyłącz w systemie i zobaczysz, czy dalej będzie problem lub odinstaluj ten sterownik. Nie spotkałem się, aby uszkodzona fizycznie karta sieciowa generowała blue screen (choć człowiek uczy się całe życie).
Być może masz sterownik do innej wersji systemu Windows. Możesz spróbować z innymi sterownikami.
komentarz 27 listopada 2017 przez Satren Nowicjusz (120 p.)
Tak, jest to sterownik od karty sieciowej Atheros AR5007EG. Podczas blue screen'u pokazuje błąd athrx.sys. Wspomnę dodać, że problem zaczął występować po wgraniu Windows 7 na laptopa, wcześniej był Windows Vista i ani razu nie pojawiał się ten problem. Więc może jest to wina systemu operacyjnego - nie wiem.
komentarz 27 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Podczas blue screena powinien być jeszcze kod błędu i po tym najlepiej szukać o co chodzi.
Być może win 7 nie wspiera już tej karty i sterownik się "gryzie" z systemem.
Ja tak raz miałem, że zainstalowałem na starszym laptopie win 7 i się okazało, że producent laptopa nie wspierał już win 7 i miałem spory problem z zainstalowaniem sterowników do grafiki. W końcu się udało (na siłę wymusiłem instalację sterowników spod visty), ale efekt był taki, że po pewnym czasie karta uległa uszkodzeniu (podejrzewam, że to przez zły sterownik).
Zainstaluj sterowniki pod win7. Może pomoże Ci taki programik jak np. drivereasy :)
A ten blue screen wyskakuje od tak sobie czy w pewnej konkretnej sytuacji?
komentarz 27 listopada 2017 przez Satren Nowicjusz (120 p.)
Tak, blue screen wyskakuje od tak.
komentarz 28 listopada 2017 przez Satren Nowicjusz (120 p.)

Witam to ponownie ja. Wstawiam tutaj zdjęcie blue screen'a. Wybacz, że jest złej jakości, ale on zaraz znika po pojawieniu się i robiłem zdjęcie na szybko. Poza tym zaobserwowałem, że podczas korzystania z Ethernet'u blue screen się nie pojawia, tylko podczas korzystania z Wi-Fi on wyskakuję.

 

komentarz 28 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Po pierwsze wyłącz automatyczny restart systemu (panel sterowania->system->Zaawansowane->Uruchamianie i odzyskiwanie->odznaczyć automatyczny restart). Wtedy się przy blue screenie nie zresetuje.
Po drugie blue screen pokazuje problem ze sterownikiem do karty wifi więc pozostaje opcja zainstalowania poprawnego sterownika do tej karty na posiadaną wersję systemu windows. Najlepiej stary wcześniej odinstalować. Jeśli to nie pomoże spróbuj z inną kartą sieciową, np. taką, co się wpina pod usb.
komentarz 28 listopada 2017 przez Satren Nowicjusz (120 p.)
Teraz własnie to zrobiłem, że usunąłem sterownik i zainstalowałem od producenta pod tą kartę sieciową pod Windowsa 7. Od tamtej pory jeszcze nie wyskoczył blue screen i mam nadzieję, że w końcu udało się rozwiązać problem. Jeśli nadal będzie coś się działo to się odezwę. Dziękuję za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 571 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Zarize Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 225 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez mawerty Użytkownik (800 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2017 w Offtop przez pcnerder Nowicjusz (190 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...